Jesteś tutaj: HomeRegionPiS: PSL wprowadza rolników w błąd

PiS: PSL wprowadza rolników w błąd

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 21 marzec 2016 16:12

Dla gospodarzy jednym z ważniejszym tematów są propozycje rządu Beaty Szydło w sprawie obrotu ziemią. Polskie Stronnictwo Ludowe uważa, że są one szkodliwe dla rolników, PiS stoi jednak na stanowisku, iż bronią one polskiej ziemi przed zagranicznym kapitałem.

W ubiegłym tygodniu około 4 tys. osób protestowało w pod pomnikiem Wincentego Witosa w Warszawie, na manifestacji zorganizowanej przez PSL. Główny zarzut ludowców dotyczy możliwości zablokowania dziedziczenia ojcowizny.

 

- To wszystko co mówią przedstawiciele PSL to wprowadzenie rolników w błąd – uważa poseł Tomasz Latos, który wraz z innymi parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości zabrał głos w tej kwestii – Dzięki naszej inicjatywie w większym stopniu zabezpieczone będą interesy polskich rolników. Na Kujawach i Pomorzu mamy świetną ziemię i osoby przygotowane do jej uprawiania.

 

- Zastaliśmy sytuację w której szacuje się, że w ostatnich latach blisko 200 tys. hektarów zostało sprzedanych i ich właścicielami nie są Polacy – ocenia sytuację zastaną poseł Piotr Król. W jego opinii winne jest temu złe prawo, które zawiera dziury wykorzystywane przez tzw. słupów. Okres rządów PO-PSL miał się charakteryzować bezradnością państwa na tego typu proceder.

 

Posłanka Ewa Kozanecka wyjaśnia – Zmiany w obrocie ziemią zapowiedziała premier Beata Szydło, aby chronić polską ziemią. Wnioskowali o nie również sami rolnicy.

 

Kozanecka mówiła jednak o pewnych obostrzeniach jak konieczność posiadania przez kupujących ziemie odpowiednich kwalifikacji oraz nałożenia na nich 10-letniego zakazu sprzedaży ziemi. W ten sposób rząd Prawa i Sprawiedliwości chce promować rolników indywidualnych.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30