Jesteś tutaj: HomeRegionWłocławscy samorządowcy planują konkretne kroki aby kujawsko-pomorskie się rozpadło

Włocławscy samorządowcy planują konkretne kroki aby kujawsko-pomorskie się rozpadło

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 15 marzec 2016 01:45

Podczas Sesji Sejmiku we Włocławku mieliśmy okazję porozmawiać z lokalnymi samorządowcami. Jak się dowiedzieliśmy – większość w Radzie Miasta ma popierać działania na rzecz odłączenia się od województwa kujawsko-pomorskiego do łódzkiego. Samorządowcy nie mają jednak skrupułów, gdyż politykę marszałka Piotra Całbeckiego wobec ich miasta oceniają bardzo negatywnie.

 

Przygotowujemy konsultacje społeczne, chcemy rozmawiać z mieszkańcami Włocławka, poznać to co myślą, jak się czują w województwie kujawsko-pomorskim. Czy czują się dobrze, czy niekoniecznie? Czy swoją przyszłość wiążą może z przynależnością Włocławka do województwa łódzkiego, albo do zupełnie nowego tworu. Po tych konsultacjach społecznych podejmiemy dalsze kroki, realizujące to co usłyszymy w konsultacjach – powiedział nam radny Krzysztof Kukucki z SLD.

 

Czyli może być wniosek o zmianę granic województwa?

Zakładamy, że tak to może się skończyć. Natomiast też mamy świadomość, że województwa kujawsko-pomorskiego bez Włocławka nie będzie. Wiemy też, że marszałek Piotr Całbecki mógł o tę część województwa przez 10 lat dbać. Tego nie robił, więc my nie mamy żadnych skrupułów, musimy dbać przede wszystkim o mieszkańców Włocławka i tym interesem będziemy się kierować.

 

Nie boi się pan, że lewica będzie w tych bojach osamotniona?

Nie, ponieważ chociażby w wypowiedziach medialnych, że również Prawo i Sprawiedliwość ma podobne odczucia co do przynależności naszego miasta do województwa kujawsko-pomorskiego, więc osamotniona będzie chyba Platforma Obywatelska.

 

Poparcie takiego wniosku poparł również przewodniczący Rady Miasta Włocławka Jarosław Chmielewski z PiS – Na dzisiejszej sesji nie przedstawiono nam nic nadzwyczajnego. Ja oczekuje konkretnych propozycji na rozwiązanie problemów Włocławka. Myślę, że po tym co dzisiaj widzimy, należy rozpocząć konsultacje z mieszkańcami w sprawie zmiany podziału administracyjnego kraju – powiedział w rozmowie z mediami.

 

Po cichu działania włocławskiego samorządu ma popierać również posłanka Joanna Borowiak.

 

Chmielewski po około sześciu godzinach mógł zabrać głos na forum Sejmiku, choć już frekwencja była na sali znikoma - Chciałbym z tego miejsca powiedzieć, że wspaniale współpracuje się z Toruniem, ale niestety nie podzielam tego zdania. Tak samo jak i większość w Radzie Miasta, tak samo jak spora część mieszkańców.

 


 

Warte obejrzenia

« Lipiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31