Jesteś tutaj: HomeRegionCzy PiS może wejść w koalicje w Sejmiku z marszałkiem Całbeckim?

Czy PiS może wejść w koalicje w Sejmiku z marszałkiem Całbeckim?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 10 grudzień 2015 00:19

Marszałka nie ruszymy, a swoje dostaniemy – tak zdaniem radnego Romana Jasiakiewicza mogą wyglądać relacje Prawa i Sprawiedliwości z marszałkiem województwa Piotrem Całbeckim. Oficjalną koalicję podejrzewa natomiast poseł Paweł Skutecki.

Parlamentarzysta Kukiz15 komentując wypowiedzi toruńskiego posła PiS Krzysztofa Ardanowskiego na temat polityki marszałka zauważa - Jego wstrzemięźliwość w ocenie marszałka można odbierać przez pryzmat "toruńskiej perspektywy", i to by było zrozumiałe. Ja tam jednak poczułem aromat przygotowywanej koalicji. Bez dodatku koniczynek jak mniemam i przy poważnej marginalizacji bydgoskich radnych i w ogóle tej części województwa jako element wewnętrznej rozgrywki PiS – komentuje na Facebook-u Paweł Skutecki.

 

Zdaniem bydgoskiego posła PiS mógłby wejść do koalicji w miejsce PSL, partii mającej w naszym województwie coraz bardziej widoczne wewnętrzne konflikty. Poseł Ardanowski na prezentacji nowego wojewody kujawsko-pomorskiego, widocznie unikał krytyki wobec osoby marszałka Całbeckiego.

 

Oficjalnej koalicji nie przewiduje już natomiast radny niezależny Roman Jasiakiewicz, który uważa jednak za dość prawdopodobny inny układ - Nie zakładam, aby w PiS wszedł oficjalnie do koalicji, bo może dobrze funkcjonować w układzie nieformalnym.

 

Miałoby to by odbywać na prostej zasadzie - Marszałka nie ruszymy, a swoje dostaniemy

 

- Już swego czasu mówiłem, że marszałek Piotr Całbeckim może liczyć na poparcie nie tylko PO i PSL, ale też radnych PiS z okręgu toruńsko-włocławskiego. Mamy chociażby przykład tego, że marszałek zgodził się, aby radny Adam Banaszak został wybrany jako delegat województwa do zgromadzenia regionów – dodaje Jasiakiewicz.

 

Banaszak jest zawieszony w prawach członka, jeden z głównych zarzutów, który o tym zdecydował, to było wprowadzenie przez niego dyscypliny klubowej na Sejmiku, aby PiS głosował bardziej korzystnie dla Całbeckiego. Radny Adam Banaszak pomimo zawieszenia nadal reprezentuje PiS w prezydium Sejmiku i ma duży wpływ na politykę prowadzoną przez to ugrupowanie w Samorządzie Wojewódzkim.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022