Jesteś tutaj: HomeRegionBogdanowicz jednak wojewodą? Ma mieć wsparcie Radia Maryja

Bogdanowicz jednak wojewodą? Ma mieć wsparcie Radia Maryja

Napisane przez  Ł.R. / Radio PiK Opublikowano w Regionalne niedziela, 06 grudzień 2015 20:21

Radio PiK informuje, że już ustalono kto będzie wojewodą kujawsko-pomorskim. Na nominację poczekamy jeszcze kilka dni, ale otrzyma ją wiceburmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz. Jako pierwsi podaliśmy, że ta kandydatura jest uznawana za najpoważniejszą.

Bogdanowicz w rozmowie z Radiem PiK przyznaje, że dostał już zaproszenie do Warszawy, choć nie potwierdza swojej nominacji na sto procent. Do stolicy nie zaproszono już jednak bydgoskich radnych: Tomasza Regi i Marka Gralika, którzy byli także przedstawiani jako kandydaci na stanowisko wojewody. Wicewojewodę mają obsadzić toruńsko-włocławskie struktury PiS.

 

Od samego początku kandydaturę Mikołaja Bogdanowicza forsował poseł Tomasz Latos. Teraz doszło do tego poparcia ojca Tadeusza Rydzyka z Radia Maryja. W sobotę w Toruniu odbywały się uroczystości rocznicowe rozgłośni, z udziałem najważniejszych polityków partii rządzących. Bardzo prawdopodobne, że zapadły tam decydujące ustalenia.

 

Drugim kandydatem o największych szansach był bydgoski radny Tomasz Rega. Związany jest on z frakcją europosła Kosmy Złotowskiego i najprawdopodobniej dlatego Latos, nie chciał poprzeć jego kandydatury.

 

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: