Jesteś tutaj: HomeRegionSzybkie połączenie Bydgoszczy ze Świeciem zostanie zlikwidowane

Szybkie połączenie Bydgoszczy ze Świeciem zostanie zlikwidowane

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 04 grudzień 2015 20:32

Od przyszłej niedzieli Arriva zaprzestanie realizacji połączenia w ramach taryfy łączonej kolejowo-autobusowej ze Świeciem, która pozwalała dotrzeć z Bydgoszczy w nawet 40 minut. Związane jest to decyzjami Zarządu Województwa.

Arriva uruchamiając to połączenie kilka miesięcy temu chciała stworzyć ofertę atrakcyjniejszą od przejazdu samochodem osobowym. Podjęto kroki, aby w godzinach szczytu czas przejazdu samochodem osobowym był szybszy niż własnym samochodem. W rezultacie były kursy pozwalające pokonać trasę Bydgoszcz – Świecie nawet w 40 minut.

 

Połączenie działało na proste zasadzie – na jednym bilecie dojeżdżaliśmy pociągiem z Bydgoszczy do Terespola Pomorskiego, a tam przesiadaliśmy się w autobus do Świecia, bądź dalej do Chełmna. Budowanie marki takiego połączenia to proces wymagający czasu. Arriva traktowała to jednak jako inwestycje w przyszłość.

 

12 grudnia ostatnie kursy

Decyzja Urzędu Marszałkowskiego wymusiła jednak od przewoźnika rezygnację z tego połączenia. Pomimo decyzji sądu Zarząd Województwa zdecydował się powierzyć wszystkie linie zeelektryfikowane Przewozom Regionalnym. Oznacza to, że Arriva nie będzie od 13 grudnia jeździć na trasie Bydgoszcz – Laskowice Pomorskie. Przewozy Regionalne nie planują na razie uruchamiać skomunikowanego z pociągami na tej trasie autobusu z Terespola Pomorskiego do Świecia i Chełmna.

 

W rezultacie oferta przewozowa w kujawsko-pomorskim będzie biedniejsza.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30