Jesteś tutaj: HomeRegionSchetyna w Bydgoszczy o zagrożeniu państwem totalitarnym

Schetyna w Bydgoszczy o zagrożeniu państwem totalitarnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 26 listopad 2015 18:26

To co jest osiągnięciem naszych ostatnich 26 lat - to Polska wolność – nie pozwolimy, aby ktokolwiek mógł podnieść na nią rękę – powiedział podczas wizyty w Bydgoszczy Grzegorz Schetyna, który odbył spotkanie z kujawsko-pomorskimi działaczami Platformy Obywatelskiej.

Wizyta byłego ministra spraw zagranicznych w naszym regionie związana jest ze zbliżającymi się w Platformie Obywatelskiej wyborami. Schetyna jest jednym z kandydatów do objęcia funkcji przewodniczącego. Podczas spotkania z dziennikarzami Schetyna komentował głównie sytuację polityczną w Polsce, w jego opinii to co się działo w środę w Sejmie, wskazywać może zagrożenie dla polskiej demokracji.

 

- Jest pytanie co będzie dalej? Jakie będą następne decyzje? - pytał Grzegorz Schetyna. W jego opinii ułaskawienie przez prezydenta Andrzeja Dudę polityka PiS Mariusza Kamińskiego oraz odwołanie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, to krok w kierunku państwa totalnego.

 

- Każdy sędzia musi mieć zagwarantowaną niezależność. To jest fundament polskiego państwa, fundament nowoczesnej demokracji. To jest fundament prawa. Będziemy tego bronić i nie pozwolimy, aby prawo było wykorzystywane w celach politycznych, partyjnych i antypaństwowych – wyjaśniał Schetyna, według którego prezes PiS Jarosław Kaczyński dąży do tego, aby pozbawić Trybunał Konstytucyjny niezależności.

 

- Chce powiedzieć to co się zdarzyło i ostatnia aktywność rządu ,aktywność PiS-u pokazuje, że państwo staje totalnym. Od państwa totalnego jest krok do państwa totalitarnego. Platforma zrobi wszystko, aby nie dopuścić do dalszych takich decyzji i dalszej ewolucji sytuacji jaką widzieliśmy kilka dni temu, widzieliśmy wczoraj i nie chcemy widzieć w przyszłości – oceniał Schetyna.

 

W konferencji prasowej Schetynie towarzyszył m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Wspomniał on dobrą współpracę ze Schetyną, jako ministrem spraw wewnętrznych, gdy pełnił funkcję wojewody.

 

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu w Bydgoszczy pojawił się były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, który konkuruje ze Schetyną w wyścigu o stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej.

 

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: