Jesteś tutaj: HomeRegionTak ślubowali nasi posłowie – relacja filmowa

Tak ślubowali nasi posłowie – relacja filmowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 13 listopad 2015 18:46

W czwartek po raz pierwszy zebrał się Sejm VIII kadencji. Tego dnia wszystko się konstytuowało, obrady przebiegały w dość nietypowy sposób, gdyż miało miejsce kilka długich przerw. Nie było zatem atmosfery, aby móc rozmawiać na poważnie o sprawach naszego regionu. Prezydent Andrzej Duda wyraził wielką radość wobec faktu, iż pracę rozpoczynało wielu młodych posłów, którzy we współpracy z doświadczonymi parlamentarzystami mogą zrobić wiele dla Polski.

- Tu w wysokiej izbie bez wątpienia wszyscy jesteśmy patriotami – mówił prezydent Andrzej Duda.

 

Głównym bohaterem tego dnia był jednak marszałek senior Kornel Morawiecki, założyciel w przeszłości Solidarności Walczącej, który wygłosił poruszające przemówienie - Żyjemy nie tylko dla siebie, żyjemy i umieramy dla innych – mówił. Morawiecki podkreślał, że Polska istnieć musi dla świata, aby łączyć cywilizację zachodnią z wschodnią.

 

Z naszego okręgu pracę w Sejmie rozpoczyna dwóch posłów młodego pokolenia Paweł Skutecki i Łukasz Schreiber.

 

- Bez wątpienia dotychczas w moim życiu było to najważniejsze wydarzenie, bo w pełni, w 100%, pracuje od dzisiaj dla Ojczyzny – powiedział nam po złożeniu ślubowania Skutecki. Zapowiedział on walkę o wprowadzenie tzw. pakietu odłużeniowego, aby pomóc Polakom wyjść z łańcuchów niemożliwego do spłacenia zagrożenia. Skutecki chce się tutaj wzorować funkcjonującym w Wielkiej Brytanii prawem. Parlamentarzysta zadeklarował także zainteresowanie ważnymi dla naszego rozwoju inwestycjami infrastrukturalnymi.

 

W komisji samorządu terytorialnego ma nadzieje pracować z kolei poseł Łukasz Schreiber – To chyba dla każdego parlamentarzysty jest ważny dzień w życiu, a zwłaszcza dla nowych, takich jak ja.

 

Schreiber deklaruje, że jeżeli uda mu się zostać członkiem komisji samorządowej, to będzie dbał o korzystne dla Bydgoszczy prawo.

 

Ślubowaniu posłów przysłuchiwali się przedstawiciele duchowieństwa, w tym proboszcz bydgoskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim ks. Roman Kneblewski.

 

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30