Jesteś tutaj: HomeRegionPo wyborach może dojść do przetasowania w Programie Budowy Dróg Krajowych

Po wyborach może dojść do przetasowania w Programie Budowy Dróg Krajowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 01 lipiec 2015 20:20

Droga ekspresowa S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń padała ostatnio w wielu obietnicach członków rządu, na papierze cały czas jednak nie ma żadnych konkretów, a musimy sobie zdawać też sprawę, że najprawdopodobniej dojdzie jesienią do dużych zmian u władzy. Samorządowcy ze wschodniej Polski nie kryją nadziei, że zmiana rządu wpłynie na duże przemeblowanie planów dotyczących inwestycji drogowych.

Obietnice dotyczące S-10 przedstawiła kilka tygodni temu podczas wizyty w Bydgoszczy Minister Infrastruktury i Rozwoju Ewa Wasiak. Mamy zatem obecnie tylko słowną deklarację, gdyż w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 S-10 znajduje się cały czas na liście rezerwowej. Mówi się, że do aktualizacji tego programu ma dojść we wrześniu. Najprawdopodobniej jednak w październiku minister Wasiak oraz wiceminister Paweł Olszewski stracą teki ministerialne, gdyż sondaże wskazują, że do władzy dojdzie Prawo i Sprawiedliwość.

 

Na zmianę u steru państwa liczą samorządowcy ze wschodniej Polski, którzy czują się pokrzywdzeni jeżeli chodzi o dobór inwestycji do Programu Budowy Dróg Krajowych do 2023 roku. Województwo warmińsko-mazurskie czuje się w tym programie wykluczone. W szczególności samorządowcy mają tutaj na myśli brak przebudowy drogi krajowej nr 16, która łączy Ostródę i Olsztyn z Augustowem na Podlasiu, przebiegając przy tym przez najważniejsze ośrodki miejskie tego województwa. Radny miejski Olsztyna Grzegorz Smoliński wyraża wprost nadzieje, że Prawo i Sprawiedliwość więcej uwagi poświeci potrzebom wschodniej Polski, czyli tej biedniejszej części kraju.

 

Dynamiczna sytuacja na krajowej scenie politycznej sprawia zatem, że droga S-10 cały czas jest wielką niewiadomą. Zmiana rządu nie musi nieść jednak tylko zagrożenia, gdyż może okazać się szansą, aby priorytetowo został potraktowany także odcinek Bydgoszcz – Piła.

 

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica