Jesteś tutaj: HomeRegionLewica żąda wyciągnięcia z zamrażarki projektów umożliwiających szybsze przejście na emeryturę

Lewica żąda wyciągnięcia z zamrażarki projektów umożliwiających szybsze przejście na emeryturę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 23 czerwiec 2015 20:47

Posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anna Bańkowska, na konferencji prasowej w Sejmie przypomniała, że jej ugrupowanie od wielu lat zabiega o umożliwienie szybszego przejścia na emeryturę ze względu na staż pracy. W ten sposób odniosła się do podobnych propozycji autorstwa prezydenta Bronisława Komorowskiego i PSL.

- Jesteśmy świadkami od kilku tygodni swoistej burzy mózgów, którą Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe zaprząta uwagę obywateli, a ta burza mózgów ma dotyczyć pomysłów, które mają tej koalicji pomóc wygrać wybory – mówiła posłanka Anna Bańkowska na konferencji w Sejmie - Z wielkim smutkiem przyjmujemy kolejne zapowiedzi wyłonione przez koalicję rządzącą, dotyczące szczególnie zachęcenia ludzi słabszych ekonomicznie, do tego, żeby zachcieli od nowa popierać PO i PSL. Powiem szczerze, że obiektywizm i uczciwość wymagałyby tego, żeby przy pomysłach zwracać uwagę na ich twórców.

 

Poseł Ryszard Zbrzyzny z SLD przypomniał, że lewica już w 2010 roku złożyła stosowny projekt.

 

- Projekt ten obywatelski w 2013 roku został przez Komisję Polityki Społecznej uznać za niegodny poparcia. Projekt ten gdzieś się zawieruszył. SLD wniosło w kwietniu tego roku uaktualniony projekt. To nie prezydent Komorowski i PSL, ale to SLD jest autorem tego pomysłu – tłumaczyła Bańkowska. Projekt SLD zakładał możliwość przejścia na emeryturę po 40 lat płacenia składek w przypadku mężczyzn oraz 35 lat dla kobiet.

 

- SLD żąda od marszałka Sejmu, żeby zechciał uruchomić zamrożone wcześniej projekty – zaznaczał poseł Ryszard Zbrzyzny.

 

Bańkowska obawia się, że tak samo jak prezydent Komorowski po przegranych wyborach zrezygnował ze swojego pomysłu, tak samo będzie z głoszonymi obecnie przez PO i PSL propozycjami.

 

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: