Jesteś tutaj: HomeRegionDochodzi do zbliżenia stanowisk w ZIT?

Dochodzi do zbliżenia stanowisk w ZIT?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 24 kwiecień 2015 10:17

Na dzisiejszej sesji Sejmiku radny Waldemar Przybyszewski oraz marszałek Piotr Całbecki stwierdzili, że doszło do zbliżenia się stanowisk Bydgoszczy i Torunia w sprawie ZIT. W ich wypowiedziach zabrakło jednak konkretów, a sam marszałek przyznał, że ciężko dzisiaj powiedzieć czy będzie to forma porozumienia czy stowarzyszenia, o co największe miasta w województwie kruszą kopię.

Dyskusję rozpoczął radny Andrzej Walkowiak z PiS, który przypomniał, że na ostatniej sesji radny Waldemar Przybyszewski zaproponował, aby zaprosić prezydentów Bydgoszczy i Torunia, w celu wyjaśnienia radnym swoich stanowisk - Na ostatniej sesji radny Waldemar Przybyszewski wnioskował, aby na najbliższą sesję zaprosić prezydentów Bydgoszczy i Torunia – mówił Walkowiak - Proszę o wyjaśnienie tej sytuacji, bo wydaje się o miesiąc poważniejsza

 

- Istotnie złożyłem na ostatniej sesji wniosek o którym mówił radny Andrzej Walkowiak – przyznał radny Waldemar Przybyszewski z PO wybrany w okręgu toruńskim - Sytuacja ZIT jest bardzo dynamiczna i wystąpiło zbliżenie stanowisk, dlatego swój wniosek wycofałem.

 

Przewodniczący Sejmiku Ryszard Bober z PSL wyjaśnił natomiast - Rozważałem kwestię zaproszenia prezydentów na tę sesję, ale nie był to wniosek formalny, gdyż takowy powinien być przegłosowany.

 

Dodatkowo Bober wyraził wątpliwość w możliwość oddania głosu prezydentom miast - Jako przewodniczący Sejmiku nie widzę podstaw, aby udzielić głosu prezydentom.

 

Na te słowa zareagował radny Roman Jasiakiewicz - Pana ostatnie stwierdzenie o braku legitymacji związanej z zaproszeniem prezydentów budzi moi zdziwienie. Sytuacja byłaby inna, gdyby brak porozumienia pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem w kwestii ZIT nie blokowała RPO.

 

Radny Andrzej Walkowiak wyraził ubolewanie, że wprowadzono dużą część Sejmiku w błąd. Ciężko nie zauważyć jednak, że obrady nie są prowadzone zbyt profesjonalnie.

 

- Chce potwierdzić fakt, że dochodzi do zbliżenia prezydentów – wyjaśniał następnie marszałek Piotr Całbecki - Czy będzie to porozumienie, czy stowarzyszenie tego nie wiemy.

 

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022