Jesteś tutaj: HomeRegionW wojewódzkim PiS sprzeczają się o Banaszaka

W wojewódzkim PiS sprzeczają się o Banaszaka

Napisane przez  Ł.R. / Nowości Toruńskie Opublikowano w Regionalne wtorek, 24 luty 2015 12:34

Poseł Jan Ardanowski z powiatu toruńskiego staje w obronie zawieszonego radnego województwa Adama Banaszaka, natomiast poseł Łukasz Zbonikowski z Włocławka oczekuje, że ten zrezygnuje ze swojej funkcji w Sejmiku.

 

Radny Adama Banaszak jest wiceprzewodniczącym Sejmiku. W rozmowie z toruńskimi ,,Nowościami” poseł Łukasz Zbonikowski wyraża opinie, że jeżeli Banaszak ma honor to zrezygnuje z funkcji wiceprzewodniczącego. Jak podaje toruńska gazeta to Zbonikowski miał wnioskować do prezesa Jarosława Kaczyńskiego o zawieszenie radnego Banaszaka, który jest także liderem struktur PiS w powiecie inowrocławskim.

 

Natomiast w obronie zawieszonego staje poseł Jan Ardanowski, w którego opinii Adam Banaszak jest bardzo dobrym samorządowcem. W wypowiedziach dla mediów Ardanowski zapowiada, że będzie oczekiwał w Warszawie wyjaśnień wobec tego zamieszania. Banaszak broni także poseł Tomasz Latos z Bydgoszczy.

 

Rozgrywki przed wyborami?

Wielu członków PiS podejrzewa, że całe to zamieszanie wywołane jest rozgrywkami wewnątrzpartyjnymi. Jesienią odbędą się wybory parlamentarne, w których Banaszak miałby duże szanse na mandat posła. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju ubiegłego roku uzyskał trzeci wynik (gorszy był od Kosmy Złotowskiego i Andrzeja Zybertowicza). Pojawiają się podejrzenia, że któryś z bydgoskich polityków, mający ambicję zostania posłem, w ten sposób chce wyeliminować Adama Banaszaka w walce o mandat parlamentarny.

 

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022