Jesteś tutaj: HomeRegionUrząd Marszałkowki też bierze udział w kampanii?

Urząd Marszałkowki też bierze udział w kampanii?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 03 listopad 2014 19:52

W Bydgoszczy pojawiły się bilbordy sfinansowane przez Urząd Marszałkowski przedstawiające grupę uśmiechniętych lekarzy z hasłem – Budujemy szpitale. Zdaniem kandydatów do Sejmiku z opozycji jest to kryptoreklama obecnej władzy.

Obok logotypu Urzędu Marszałkowskiego na bilbordzie pojawia się też logo spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, która jest własnością województwa.

 

Treść ta dość blisko nawiązuje do hasła prezydenta Rafała Bruskiego – Bruski buduje oraz kandydatów Platformy Obywatelskiej do Sejmiku pojawiających się w obecności prezydenta – Doroty Jakuty i Zbigniewa Pawłowicza – My budujemy,

 

Nie jest to jednak formalnie materiał wyborczy, lecz sfinansowana z pieniędzy publicznych reklama inwestycji.

 

- Okres przedwyborczy jest co najmniej kontrowersyjny dla tego typu publikacji – wyjaśnia nam lider listy PiS do Sejmiku w Bydgoszczy Michał Krzemkowski, który zauważa właśnie bliską zbieżność z hasłem – Bruski buduje.

 

- Na pewno jest to marnowanie publicznych pieniędzy – podkreśla radny Krzemkowski.

 

- Tego typu reklamy na dwa tygodnie przed wyborami budzą mój niesmak – przyznaje kandydat SLD Grzegorz Gruszka - Pamiętam jak Platforma Obywatelska była oburzona, gdy kryptoreklamę robił sobie kiedyś PSL. Mam nadzieje, że w tym wypadku będzie podoba reakcja.

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30