Jesteś tutaj: HomeRegionMarszałek ocenia perspektywy gospodarcze kujawsko-pomorskiego jako optymistyczne

Marszałek ocenia perspektywy gospodarcze kujawsko-pomorskiego jako optymistyczne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 27 październik 2014 13:15

Dzisiaj po raz ostatni obradował Samorząd Województwa IV kadencji. W trakcie tych obrad marszałek Piotr Całbecki podsumowywał ostatnie 4 lata. Przyznał on, że poziom bezrobocia jest na pewno piętą achillesową kujawsko-pomorskiego, choć w jego opinii perspektywy gospodarcze są dobre.

- Większość danych pokazuje rozwój województwa, co prawda nie ze względu bezrobocia, które jest naszą piętą achillesową – wyjaśniał marszałek Piotr Całbecki. W opinii lidera Zarządu Województwa mamy dobre wskaźniki PKB, co sprawia, że z nadzieją możemy patrzeć w przyszłość.

 

- Miejsca pracy można tworzyć w oparciu o dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwa w naszym województwie, a tych nie brakuje – kontynuował Całbecki - Trzeba zwrócić uwagę w przyszłości na kształcenie zawodowe, aby absolwent po liceum czy studiach nie kierował pierwszych kroków do urzędów pracy.

 

Odnosząc się do tego, że poziom stopy bezrobocia w kujawsko-pomorskim jest drugi najwyższy w kraju tłumaczył - Tutaj rzeczywiście mamy drugie miejsce od końca, ale zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie, czy lubuskie mają podobne bezrobocia, więc nie można mówić, że dzieli nas przepaść do innych.

 

Marszałek stwierdził, że według badań Eurostatu w 2013 roku znajdowaliśmy się na trzecim miejscu od końca, a nie drugim. W jego opinii przygotowywane przez Unię Europejską statystyki bardziej przedstawiają problem realnego bezrobocia, gdyż zliczani są tylko bezrobotni chcący znaleźć pracę.

 

Podsumowując 4 lata Piotr Całbecki nawiązał też do inwestycji drogowych – przypomniał, że wybudowano autostradę A1, że zapadły decyzje o budowie S-5 oraz obwodnic Inowrocławia i Brodnicy.

 

- To są fakty – mówił marszałek.

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30