Jesteś tutaj: HomeRegionCztery tygodnie do wyborów

Cztery tygodnie do wyborów

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne niedziela, 19 październik 2014 23:51

Do wyborów pozostał mniej niż miesiąc, z tego powodu spodziewać się możemy w najbliższych dniach nasilenia kampanii wyborczej. Oczywiście na Portalu Kujawskim poświęcimy jej dużo uwagi, gdyż w naszej opinii wybory samorządowe są najważniejsze. Będziemy także zachęcali naszych czytelników, aby 16 listopada poszli do urn i oddali swoje głosy w poczuciu obywatelskiego obowiązku.

Zdajemy sobie sprawę, że wielu czytelników bardzo krytycznie odnosi się do klasy politycznej, to dobrze, bo my także. Stąd też będziemy wobec kandydatów mocno krytyczni. Co zresztą w ostatnim czasie prezentowaliśmy.

 

Zamierzamy się też skupić na pewnej edukacji obywatelskiej. W tych wyborach każdy z nas będzie mógł oddać 3 lub 4 głosy (w zależności od miejsca zamieszkania). Każdy z nich będzie miał jednak duże znaczenie. Wybierzemy bowiem nowy prezydentów, bądź burmistrzów lub wójtów, którzy będą mieli w naszych gminach duże kompetencje; radnych sejmiku, którzy zdecydują o tym, jaką droga pójdzie kujawsko-pomorskie; radnych gminnych, którzy decydować będą o najważniejszych decyzjach w naszych gminach; radnych powiatowych (za wyjątkiem Bydgoszczy), którzy z kolei rządzić będą wspólnotami powiatowymi.

 

Będziemy też podejmować dyskusje na najważniejsze dla przyszłości naszych samorządów kwestie. Państwa z kolei zachęcamy do bliższego przyjrzenia się tematyce wyborów i oddania 16 listopada głosu z czystym sumieniem wypełnienia obywatelskiego obowiązku.

Warte obejrzenia

« Sierpień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31