Jesteś tutaj: HomeRegionMłodzieżówka Twojego Ruchu nie wierzy kandydatom SLD do Sejmiku

Młodzieżówka Twojego Ruchu nie wierzy kandydatom SLD do Sejmiku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 08 październik 2014 21:13

W wyborach do Rady Miasta Bydgoszczy idą pod wspólnym szyldem, lecz do Sejmiku Twój Ruch wystawia konkurencyjną listę wobec SLD Lewica Razem. Lider bydgoskiej młodzieżówki Twojego Ruchu Mateusz Stefański nie kryje oburzenia zachowaniem radnych SLD w głosowaniu nad planem transportowym.

 

Czy młodzieżówka Twojego Ruchu będzie wspierać kandydata SLD na prezydenta Bydgoszczy w tej kampanii?

Mateusz Stefański: Nie, nikt nas nie prosił o takowe wsparcie.


Dlaczego tylu młodych przedstawicieli waszej organizacji startuje z konkurencyjnych dla SLD list do Sejmiku?

M.S.: Na szczęście porozumienie z SLD dotyczy tylko i wyłącznie samorządu miejskiego. Listy do sejmiku wojewódzkiego dowodzą, że Twój Ruch jest partią młodych energicznych, aktywnych i zarazem ambitnych ludzi, którzy nie utożsamiają się z formułą zabetonowanej lewicy, którą proponuje SLD. Młodzi aby się rozwijać potrzebują dziś pewnej autonomii oraz zaufania - wartości których jak widać od pewnego czasu SLD nie jest w stanie zaproponować swoim młodym działaczom.

Niepokojący jest dla nas także fakt, że klub radnych SLD pod naciskiem przewodniczącego z Włocławka przyjął budzący wiele wątpliwości i będący w naszej ocenie niekorzystny dla rozwoju regionu plan transportowy. W praktyce najgorszy pod względem kolejowym region stanie się jeszcze gorszy.

 

Czy nie uważacie, że bydgoskie struktury SLD boją się działaczy z Włocławka?
Nie znam wewnętrznych relacji w SLD ale to co się wydarzyło na sejmiku na pewno mnie niepokoi. Radni wybrani w Bydgoszczy i okolicznych powiatach pokazali, że nie mają własnego zdania. Dlatego też wystawiamy swoją listę, aby sympatykom lewicy dać jakąś alternatywę. Oferujemy pro bydgoskich działaczy w      Bydgoszczy i okolicznych powiatach.

 

Listy wyborcze do Sejmiku dospane – tutaj

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30