Jesteś tutaj: HomeRegionZiobrzyści w naszym regionie łączenia prawicy zbytnio nie chcą

Ziobrzyści w naszym regionie łączenia prawicy zbytnio nie chcą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 14 wrzesień 2014 18:22

W ramach jednoczenia się prawicy działacze Solidarnej Polski i Polski Razem w najbliższych wyborach samorządowych będą startować z list Prawa i Sprawiedliwość. Przynajmniej teoretycznie, bo praktycznie działacze partii Zbigniewa Ziobry do wyborów pójdą pod swoim niezależnym szyldem w bliskiej współpracy ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej.

Pierwszym krokiem w jednoczeniu się prawicy było powstanie klubu parlamentarnego Sprawiedliwej Polski tworzonego przez środowiska SP i PR, który blisko współpracować ma z PiS. Przedstawiciel tego klubu jest zapraszany też przez wydawcę audycji ,,Polityka dla ludzi” w TVP Bydgoszcz. Do tej roli wytypowano zastępcę prezydenta Inowrocławia Ireneusza Stachowiaka.

 

Problem w tym, że Stachowiakowi zbytnio nie po drodze ze współpracą z Prawem i Sprawiedliwością, dlatego w wyborach do rady powiatu inowrocławskiego wraz ze swoimi współpracownikami pójdzie pod obywatelskim komitetem ,,Razem możemy więcej”. Stachowiak zamierza też nadal blisko współpracować z prezydentem Ryszardem Brejzą, którego część zaplecza tworzą ludzie związani z PO.

 

Z kolei współpracy z Brejzą i PO nie wyobrażają sobie inowrocławskie struktury Prawa i Sprawiedliwości.

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: