Jesteś tutaj: HomeRegion Na północy niepokoje wokół drogi S5

Na północy niepokoje wokół drogi S5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 06 czerwiec 2014 21:43

Sołtysi z powiatu świeckiego w piśmie do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oczekują wycofania się z planów budowy odcinka Bydgoszcz –Nowe Marzy drogi ekspresowej S5 i zamiast tego powrotu do koncepcji skomunikowania z autostradą za pomocą drogi S10. Powodem tej prośby jest obawa o wysiedlenia.

Mieszkańcy tych terenów od dłuższego czasu dają do zrozumienia, że nie są poważnie traktowani przez drogowców. GDDKiA za 2 lata planuje wycenić wartość gruntów, które będą musiały być przejęte przez Skarb Państwa pod budowę drogi ekspresowej S5. Nikt nie wie jednak jak wysokie będą odszkodowania dla mieszkańców, którzy niekiedy stracą swój cały dorobek.

 

Zaniepokojeni sytuacją są rolnicy, hodowcy bydła, a nawet drobni przedsiębiorcy.

 

- Nikt z nami nie rozmawia – ten zarzut można usłyszeć bardzo często. Niewykluczone, że dojdzie do protestów i blokad dróg.

 

Mediacje podjąć jednak trzeba bardzo szybko, gdyż rząd widząc sytuację konfliktową, może szukając oszczędności, przesunąć realizację północnego odcinka drogi ekspresowej S5 w czasie o kolejne lata.

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021