Jesteś tutaj: HomeRegionTrwają prace nad strategią rozwoju województwa

Trwają prace nad strategią rozwoju województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 29 październik 2012 20:26

Samorząd Województwa opracowuje strategie rozwoju naszego województwa do roku 2020. W poniedziałek stan prac przedstawiono radnym sejmiku. Jak informuje nas bydgoska radna Elżbieta Krzyżanowska przed  radnymi jeszcze wiele merytorycznej pracy.

 

Pracę nad strategią toczą się w kilku zespołach tematycznych -  Stawiamy na bardzo merytoryczna pracę z udziałem ekspertów – wyjaśnia na radna Elżbieta Krzyżanowska Osobiście zachęciłam kilku ekspertów z Bydgoszczy – dodaje.

 

Jak się dowiadujemy cały czas jest wiele niewiadomych, dużo zależeć będzie bowiem od budżetu Unii Europejskiej -  Strategia zawierać będzie bowiem kierunki rozwoju i listę projektów priorytetowych, te uzależnione są jednak od dotacji unijnych – powiedziała nam radna.

 

Główne wyzwania z którymi chce się zmierzyć sejmik przy przygotowaniu tej koncepcji to walka z bezrobociem oraz przygotowanie działań mających zachęcić młodych do pozostania w naszym województwie.

 

Bydgoszcz z gminami ościennymi

W okresie wakacyjnym pracowały podobne zespoły tematyczne złożone z przedstawicieli Miasta Bydgoszczy i gmin ościennych.  Owoce tych prac zostały przedstawione Urzędowi Marszałkowskiemu jako wspólne stanowisko tej części województwa.

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021