Jesteś tutaj: HomeRegionSejm oddał hołd Janowi Pawłowi II

Sejm oddał hołd Janowi Pawłowi II

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 24 kwiecień 2014 21:56

Niejednomyślnie, ale bez zgrzytów I niepotrzebnych emocji. W czwartek Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddał hołd papieżowi Janowi Pawłowi II, który w niedziele zostanie ogłoszony świętym. W tym głosowaniu nie wzięli udziału bydgoscy posłowie PiS-u.

 

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża nadzieję, że kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II będzie dla wszystkich Polaków okazją do radosnego i solidarnego świętowania, a także zachętą do głębszego poznania Jego intelektualnej i duchowej spuścizny oraz do podejmowania i kontynuowania Jego dzieła – czytamy w uchwale Sejmu.

 

Głosowanie nad tą uchwałą budziło emocje od kilku dni, na szczęście nie przełożyły się one na atmosferę w sali sejmowej. Głównie dlatego, że wcześniej większość posłów zaproponowało przegłosowanie rezygnacji z dyskusji. Klub Poselski SLD zaproponował swoje poprawki do uchwały, aby miała ona charakter bardziej świecki, zostały one jednak przez większość sejmową odrzucone.

 

Za przyjęciem uchwały głosowały kluby PO (jedynym wstrzymującym był bydgoski poseł Jarosław Katulski), PiS (bez udziału bydgoskich posłów), PSL i Solidarnej Polski. Przeciwko byli posłowie Twojego Ruchu, parlamentarzyści SLD nie wzięli udziału w tym głosowaniu za wyjątkiem trzech posłów, w tym Anny Bańkowskiej, którzy zagłosowali za.

 

 

Posłowie: Bartosz Kownacki, Kosma Złotowski, Tomasz Latos, w momencie tego głosowania prezentowali kandydaturę Marka Gralika na prezydenta Bydgoszczy, tego dnia w parlamencie się nie pokazując. 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30