Jesteś tutaj: HomeRegionRada Miasta Bydgoszczy potwierdza mandat dla Bruskiego

Rada Miasta Bydgoszczy potwierdza mandat dla Bruskiego

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne środa, 26 marzec 2014 11:24

W czwartek prezydent Rafał Bruski wraz z prezydentem Torunia spotka się z wicepremier Elżbietą Bieńkowską w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni wyrazili jednogłośnie poparcie dla działań prezydenta, który zabiega o powstanie ZIT zgodnie ze stanowiskiem przyjętych przez radnych 2 miesiące temu.

Z powodu posiedzenia Unii Metropolii Polskich prezydent Rafał Bruski nie uczestniczył w posiedzeniu Rady Miasta, w jego imieniu wypowiadał się przewodniczący Roman Jasiakiewicz, który wraz z prezydentem uczestniczy w rozmowach dotyczących ZIT z pozostałymi samorządami.

 

- Samorząd Bydgoszczy uzyskał pełne poparcie naszego otoczenia dla naszego projektu – wyjaśniał radny Jasiakiewicz - Przyjęliśmy wspólną zasadę, jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Planujemy we wszystkich sferach życia co jest bliskie dla Bydgoszczy i gmin około bydgoskich działać wspólnie. Wnioski o fundusze dla jednej gminy będą wnioskować wszyscy razem.

 

Jasiakiewicz nie krył jednak oburzenia, że Bydgoszcz jest wciąż atakowana -  Samorząd Bydgoszczy spotkał się ostatnio także z inwektywami, porównania z sytuacją na Krymie. My na ten poziom dyskusji nie chcemy schodzić.

 

W opinii Jasiakiewicza zarzuty kierowane wobec Urzędu Marszałkowskiego są racjonalne i uzasadnione. Dotyczą one przede wszystkim lepszego traktowania samorządów po wschodniej stronie Wisły oraz uznaniowość przy podziale środków unijnych.

 

- Brak efektywności ekonomicznej w wydatkowaniu pieniędzy unijnych – zarzucał marszałkowi przewodniczący bydgoskiej rady -  Tego dowodem jest skala bezrobocia w województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Jasiakiewicz stanowczo odnosił się także do dublowania instytucji znajdujących się w Bydgoszczy na terenie Torunia - Na takie coś to nawet całej Europy nie stać.

 

- Nie rozumiem postępowania prezesa Wolsztyńskiego, który wyprowadził ważną dla Bydgoszczy hale do Torunia, gdzie nie ma nawet tradycji, zamiast w Bydgoszczy budować Narodowe Centrum Lekkiej Atletyki – krytykował Jasiakiewicz prezesa KPZLA.

 

W jego obronie stanął jednak radny Maciej Grześkowiak - Ten człowiek dla Bydgoszczy dużo zrobił i nie życzę sobie wobec niego takich wycieczek personalnych.

 

Radny Grześkowiak zgodził się jednak z pozostałą częścią wypowiedzi Jasiakiewicza.

 

Także krytykujący z reguły prezydenta Bruskiego przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król wyraził w tym wypadku poparcie - Trzeba powiedzieć dzisiaj jedno. Prezydent ma nasze wsparcie.

 

Przewodniczący Roman Jasiakiewicz zaznaczył jednak - My nie podnosimy żadnych dywagacji jakichkolwiek dywagacji o rozbiciu województwa kujawsko-pomorskiemu. Takiemu myśleniu Prezydent i Rada Miasta jest przeciwna. I apeluje, o nie podnoszenie takich głosów.

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31