Jesteś tutaj: HomeRegionKłopotek: Unia zostawiła nas na lodzie

Kłopotek: Unia zostawiła nas na lodzie

Napisane przez  Redakcja / Wprost Opublikowano w Regionalne niedziela, 16 marzec 2014 15:22

W czwartek Parlament Europejski przyjął rezolucje krytykującą działania Rosji oraz wzywającą państwa UE do solidarnego działania. Dzień później okazało się już jednak, że większość państw dogadała się z Rosją na zniesienie embarga na mięso i Polska z Litwą zostali na lodzie.

Poseł z naszego regionu Eugeniusz Kłopotek uważa, że politycy PO i PiS naiwnie wierzyli w solidarność europejską - Zostaliśmy na lodzie. Jeżeli przystępujemy do krucjaty przeciwko Rosji. Bierzemy sztandar i stajemy w pierwszym szeregu, nie mając nikogo za sobą, ponieważ Unia Europejska za nami nie idzie, to takie są tego efekty. Kraje unijne będą się dogadywać z Rosjanami ponad naszymi głowami, a my z Litwą zostaniemy z niczym. Róbmy tak dalej! – powiedział w rozmowie z portalem tygodnika ,,Wprost” Kłopotek.

 

- Mało to razy w przeszłości kraje Europy Zachodniej nas zawiodły? Pomimo obietnic, podpisanych umów, etc.? Ja się temu dziwie. To co jest najgorsze, a zauważa to wielu Polaków, to fakt, że PiS z PO ścigają się kto ma być pierwszym w tej krucjacie. Liczą, że na tym zdobędą kapitał polityczny. Oj przeliczą się i jedni i drudzy. Bo Polacy są tym przerażeni – uważa Kłopotek.

 

Parlamentarzysta wyraża nadzieje, że nowy minister rolnictwa z jego partii Marek Sawicki będzie wstanie przyśpieszyć zniesienie rosyjskiego embarga dla polskich rolników, gdyż w jego opinii jest w tej sprawie specjalistą.

 

- To właśnie on zniósł embargo, kiedy przejął tekę ministra – przypomina Eugeniusz Kłopotek wyrażając przy tym jednak obawę - Natomiast jeżeli Kaczyński z Tuskiem będą się dalej prześcigać w krucjacie przeciwko Rosji to nikt i nic nie pomoże.  

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: