Jesteś tutaj: HomeRegionParlament obronił ministra zdrowia

Parlament obronił ministra zdrowia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 24 styczeń 2014 13:17

Poziom dyskusji w Sejmie tuż przed głosowaniem wniosku o wotum nieufności dla ministra Bartosza Arłukowicza był bardzo gorący. W piątek jednak zamiast dyskusji merytorycznej politycy nawzajem się atakowali. Ostatecznie odwołania ministra chciało 215 posłów (PiS, SLD, TR, SP), przeciwko było zaś 233 posłów koalicji PO – PSL, dlatego wniosek upadł.

- Brakuje wam odwagi, żeby stanąć po stronie pacjentów, a nie po stronie koncernów farmaceutycznych. Idziecie rękę w rękę z najsilniejszymi kosztem najsłabszych – atakował opozycje premier Donald Tusk odnosząc się do wczorajszych wypowiedzi ministra Arłukowicza, który sugerował, że jeden z posłów SLD reprezentuje interes zagranicznych firm farmaceutycznych.

 

-Jeżeli prezes Kaczyński ma honor i wiedzę w tej sprawie, to dziś czy w najbliższym czasie przedstawi plan sieci szpitali – krytykował PiS premier Tusk.

 

- Tylko w kategoriach kabaretowych wasz rząd można traktować jako siłę, która walczy z lobby. Wyście stworzyli system polityki, którą politolodzy nazywają polityką transakcyjną – odniósł się do słów premiera Jarosław Kaczyński.

 

Ostrej krytyki premierowi i ministrowi zdrowia nie szczędzili także politycy SLD - Wziął pan na pokład typowego karierowicza, który dla samochodu służbowego i funkcji gotowy jest zmieniać partie. On nie zna się na służbie zdrowia i mówią to ludzie, a nie politycy mówił Grzegorz Napieralski.

 

Główna debata dotycząca wotum nieufności odbyła się jednak wczoraj. Wówczas posłanka PiS Anna Zalewska poruszyła wiele nieprawidłowości jakie występują w systemie ochrony zdrowia, między innymi problem małej liczby specjalistów.

 

W przyszłym tygodniu ma się odbyć spotkanie w Bydgoszczy wojewody ze związkowcami. Solidarność zapowiada, że jeżeli nie zwiększy się poziom opieki zdrowotnej mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego od lutego rozpoczną się protesty. 

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: