Jesteś tutaj: HomeRegionSLD może doprowadzić do likwidacji kujawsko-pomorskiego

SLD może doprowadzić do likwidacji kujawsko-pomorskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 18 grudzień 2013 23:36

Przewodniczący SLD Leszek Miller na ostatniej Konwencji Krajowej swojej partii zapowiedział, że należy rozważyć cofnięcie reformy samorządowej i powrócenie do 49 województw, jak był o to 15 lat temu.

Zwracam się z propozycją, żebyśmy w naszym programie rozważyli powrót do 49 województ. Żeby dać szansę tym środowiskom, które transformację przeżyły najgorzej, żeby zaświtała tam nowa nadzieja, żeby powstawały tam centra administracji i za tym centra gospodarki, żeby Polska rozwijała się bardziej równomiernie niż dzisiaj  - mówił w Sosnowcu Leszek Miller.

 

Pojawiają się sugestie, że takiego rozwiązania oczekują szczególnie działacze z Częstochowy, gdzie SLD jest u władzy. Mieście, które w sposób szczególny ma odczuwać negatywne skutki reformy administracyjnej.

 

Zapewne jednak ten postulat wywoła także gorącą dyskusję w naszym regionie, gdyż jest to obecnie jedno ze słabszych województw. Dość często politycy podnoszą także zarzut, że wschodnia część województwa z racji lokalizacji Urzędu Marszałkowskiego jest lepiej traktowana od zachodniej.

 

W przypadku, gdyby pomysł SLD wszedł w życie, to kujawsko-pomorskie najprawdopodobniej rozpadło by się na trzy województwa: bydgoskie ( z Inowrocławiem i gminami z zachodniej części obecnego województwa), toruńskie i włocławskie.

 

Istniała by też szansa, że do tego województwa jak był to jeszcze przed reformą wróciły by Chojnice. Gdyż samorządowcy z tego miasta często skarżą się na współpracę z Gdańskiem.

 

 Olbrzymie dysproporcje dzielą Polskę - Polskę wielkich rozwijających się ośrodków i resztę, która się degraduje. Osoby, które porzuciły swoje miejsca zamieszkania z przymusu określa się pogardliwą nazwą "słoiki". Tu nie może być żadnej pogardy - trzeba mieć odwagę i determinację, by ruszyć za pracą w nieznane. Zasługują na nasze szczere uznanie – mówił lider SLD.

 

Żeby jednak mówić na poważnie o propozycjach Sojuszu Lewicy Demokratycznej, partia ta musiała by objąć władzę w kraju. 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022