Jesteś tutaj: HomeRegionEwa Mes złożyła śłubowanie a sejmik wybrał nowego wiceprzewodniczącego

Ewa Mes złożyła śłubowanie a sejmik wybrał nowego wiceprzewodniczącego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 28 listopad 2023 12:46

Na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa przeprowadził tajne głosowanie w sprawie uzupełnienia swojego prezydium. Formalne sprawowanie mandatu rozpoczęła też była wojewoda Ewa Mes. W praktyce są to następstwa objęcia mandatu poselskiego przez Agnieszkę Kłopotek.

 

Posłanka Agnieszka Kłopotek pełniła przed wyborem do Sejmu funkcję wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa. Przejście do parlamentu sprawiło, że wygasł jej mandat radnej, który przypadł Ewie Mes. Zgodnie z przepisami mandat radnego obejmuje się po złożeniu uroczystej roty ślubowania, którą w poniedziałek odczytała przewodnicząca Elżbieta Piniewska - Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej województwa i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Na co Ewa Mes odpowiedziała – Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg.

 

W wyborach na wiceprzewodniczącego zgłoszono tylko jednego kandydata Pawła Zgorzyńskiego z PSL. Opozycja, czyli PiS nie zgłaszał swojego kandydata. W Sejmiku Województwa klub PiS-u ma jednak też wiceprzewodniczącego, zatem trzymano się dżentelmeńskiej umowy z początku kadencji, że jedno miejsce przypada też PSL. W tajnym głosowaniu niemal wszyscy radni poparli Zgorzyńskiego.

 

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29