Jesteś tutaj: HomeRegionJarosaw Gowin z Pawłem Kowalem pójdą razem

Jarosaw Gowin z Pawłem Kowalem pójdą razem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 05 październik 2013 13:21

W piątek w Sejmie europoseł Paweł Kowal lider partii Polska Jest Najważniejsza podpisał porozumienie o współpracy z trzema byłymi posłami Platformy Obywatelskiej – Jarosławem Gowinem, Johnem Godsonem i Jackiem Żalkiem. Czy uda się nowej sile politycznej rozbić hegemonie PO i PiS? Czas pokaże.

Nowo budowana formacja chce postawić na wspieranie rozwoju rodzin, co było od zawsze głównym postulatem PJN. Z kolei grupa Gowina będzie chciała z kolei artykułować postulaty związane ze wspieraniem przedsiębiorczości, głównie po przez usuwanie barier jakie stają na drodze osób zajmujących się działalnością gospodarczą. Niewykluczone, że wsparcie dla nowej inicjatywy udzieli także Ruch Republikański związany z posłem Przemysławem Wiplerem, do niedawna działaczem PiS.

 

Polska potrzebuje porozumienia środowisk, które nie godzą się na nieskuteczne rządy, na marnotrawienie pieniędzy podatników i na jałowe polityczne spory. Potrzebny jest nowy impuls, wspólne wyznaczanie celów i wspólne działanie na rzecz ich realizacji. Przyświecać nam w tym musi rozumienie polityki jako służby na rzecz dobra wspólnego i polskiej racji stanu – czytamy w podpisanym wczoraj porozumieniu.

 

Ciężko podejmować już dzisiaj oceny ewentualnych szans nowego środowiska politycznego. Wyniki Solidarnej Polski w ostatnich przedterminowych wyborach pokazują, że w centralnej części sceny politycznej jest miejsce nie tylko na PO i PiS. 

 

W niedziele poznamy z kolei nazwię nowej partii Janusza Palikota. 

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29