Jesteś tutaj: HomeRegionMożna odnieść wrażenie, że Zbliżenia TVP Bydgoszcz ostatnio wspiera jedną formację

Można odnieść wrażenie, że Zbliżenia TVP Bydgoszcz ostatnio wspiera jedną formację

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 04 wrzesień 2023 11:11
Można odnieść wrażenie, że Zbliżenia TVP Bydgoszcz ostatnio wspiera jedną formację Kadr z TVP Bydgoszcz

Niedzielne wydanie ,,Zbliżeń” w TVP3 Bydgoszcz rozpoczęło się od emisji materiału z konwencji partii rządzącej w Kielcach,przygotowanego przez TVP Info informującego o tym, że prezes PiS Jarosław Kaczyński otworzy listę wyborczą tej partii w Kielcach, co specjalnie nie ma nic wspólnego z województwem kujawsko-pomorskim. Po blisko 2,5 minutowym materiale promującym partię rządzącą pojawia się wzmianka o Koalicji Obywatelskiej rozpoczęta od słów ,,nieco gorzej wygląda to w przypadku opozycji”, ta część materiału próbuje sugerować, że partia Donalda Tuska kłóci się wewnętrznie.

Staramy się unikać recenzowania innych mediów, w tym wypadku mówimy jednak o telewizji utrzymywanej z publicznych pieniędzy, stąd też podlega ona społecznej kontroli.

 

 

Wspomniany materiał próbuje też pokazać z negatywnej strony szefa KO Donalda Tuska.

 

Sami parlamentarzyści PiS-u

Przeglądając dalej niedzielne wydanie ,,Zbliżeń” mamy materiał obchodach podpisania Porozumień Sierpniowych w regionie, w którym występuje posłanka PiS Joanna Borowiak i senator PiS Józef Łyczak. Politycy pojawiają się tez w reportażu o dożynkach – dokładniej Krzysztof Szczucki, lider listy PiS w okręgu toruńsko-włocławskim oraz Anna Gembicka również kandydująca z tej samej listy wyborczej. W reportażu o dożynkach również komentuje posłanka Borowiak.

 

Partia rządząca trzy dni z rzędu na czołówce

W sobotę najważniejszym tematem dla ,,Zbliżeń” była prezentacja kandydatów PiS w wyborach. Natomiast w piątek wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Kruszwicy, którą uznano za ważniejszy temat niż rocznica wybuchu II wojny światowej. O ile można zrozumieć, że wizyta premiera to zawsze ważne wydarzenie, to jak spojrzymy na to z perspektywy trzech dni, to sposób selekcji materiałów wygląda dość jednoznacznie.

 

Warte obejrzenia

« Lipiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31