Jesteś tutaj: HomeRegionOd dzisiaj obowiązuje korekta rozkładów jazdy. Niestety dojazd do Warszawy nadal tragiczny

Od dzisiaj obowiązuje korekta rozkładów jazdy. Niestety dojazd do Warszawy nadal tragiczny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 03 wrzesień 2023 19:49

W niedzielę 3 września w życie weszła trzecia śródroczna korekta rozkładów jazdy pociągów, jeżeli ktoś często podróżuje, powinien przyjrzeć się rozkładom, bowiem mogły się nieco zmienić godziny odjazdów. Wrześniowa korekta to także kilka większych zmian.

Z punktu widzenia kujawsko-pomorkiego ważny jest powrót pociągów na linię nr 215 Śliwice-Szlachta, która była wyłączona z eksploatacji z powodu prac remontowych (przewoźnik realizował autobusowa komunikację zastępczą). Zakończone prace pozwoliły o kilka minut skrócić przejazd na trasie Laskowice Pomorskie – Czersk.

 

Przywrócono też pociągi na trasę Bursztynowo – Brodnica. Z kolei postęp prac na linii nr 207 pozwolił uruchomić pociąg dalekobieżny z Kwidzynia do Gardeji przez Grudziądz i Malbork.

 

Do Warszawy nadal objazdem

O powyższych zmianach informuje oficjalny komunika PKP PLK, nie ma już w nim wzmianki na temat połączeń do Warszawy, a na tym kierunku niewiele się zmieniło. Od wielu miesięcy z powodu remontu odcinka Sochaczew – Swarzędź część pociągów z Bydgoszczy do Warszawy okrężną trasą przez Iławę, a te które jadą przez Włocławek jadą nieco dłuższą trasą przez Skierniewice, w obu przypadkach podróż trwa dłużej, blisko 4 godziny. Żeby dojechać do stolicy w niektórych godzinach trzeba się przesiadać, niekiedy system rezerwacji proponuje dojazd przez Tczew znajdujący się nieopodal Trójmiasta i przesiadkę na Pendolino.

 

Jeszcze wiosną były plany zakończenia prac w połowie roku, co miało pozwolić przywrócić normalne trasy pociągów we wrześniu. Oznacza to, że przynajmniej do grudnia utrzyma się obecny stan rzeczy.

 

Warte obejrzenia

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31