Jesteś tutaj: HomeRegionSanto Giovane Paulo II ogłoszony już w kwietniu

Santo Giovane Paulo II ogłoszony już w kwietniu

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 30 wrzesień 2013 15:41

27 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzi Bożego papież Franciszek wyniesie na ołtarze dwóch świętych Kościoła Katolickiego – papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

Jan Paweł II zapoczątkował Światowe Dni Młodzieży w Częstochowie, gdy dzisiaj przygotowujemy się do Dni Młodzieży w Krakowie to wiemy, że będzie im patronował już św. Jan Paweł II -  wyjaśnia rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch – Kult tej postaci będzie już na całym świecie. Błogosławiony to jest ten co jest wzorem dla konkretnego terenu jak Polski i Rzymu. Jeżeli ktoś zostaje święty, jego postać jest pokazywana jako wzór całemu światu.

 

Jan Paweł II jest honorowym obywatelem między innymi Bydgoszczy i Inowrocławia. W ciągu ostatnich dziesięcioleci Bydgoszcz została naznaczona szczególnym znamieniem «prześladowania dla sprawiedliwości. To przecież tutaj, w pierwszych dniach drugiej wojny światowej hitlerowcy dokonali pierwszych publicznych egzekucji na obrońcach miasta – mówił w 1999 roku w Bydgoszczy papież Jan Paweł II.

 

W 2004 roku Rada Miejska Inowrocławia nadała tytuł honorowego obywatela tego miasta papieżowi Janowi Pawłowi II. Delegacja władz miasta udała się do Watykanu, gdzie przekazano głowie kościoła kryształowy medalion oraz życzenia od 3 tysięcy inowrocławian. W Inowrocławiu ustawiono także kamienną tablicę z wizerunkiem polskiego papieża.

 

Przejeżdżając przez centrum Szubina w powiecie nakielskim ciężko byłoby nie zauważyć pomnika Jana Pawła II, który mieści się na terenie parafii p.w. św. Andrzeja Boboli.

 

Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym 3 maja 2011 roku przez jego następcę, papieża Benedykta XVI. Tak na wyniesienie papieża Jana Pawła II na ołtarze zareagowała Bydgoszcz: 

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31