Jesteś tutaj: HomeRegionMinisterstwo Zdrowia: Od marca pandemia powinna odpuszczać. Co będzie na jesień? - to wielka niewiadoma

Ministerstwo Zdrowia: Od marca pandemia powinna odpuszczać. Co będzie na jesień? - to wielka niewiadoma

Napisane przez  PAP Opublikowano w Regionalne wtorek, 15 luty 2022 09:16

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ocenił w poniedziałek, że koronawirus zostanie z nami na dłużej. Stwierdził, że każdy musi nauczyć się z nim na co dzień żyć.

 

Wiceszef resortu zdrowia w rozmowie z Polskim Radiem 24 podkreślił, że "pewne nawyki, pewne zasady, do których już jesteśmy przyzwyczajeni, czyli dystans, dezynfekcja, maseczka, to powinno z nami zostać, może nie na zawsze, ale na pewno na dłuższy okres czasu".

 

Ocenił, że po dwóch latach pandemii widać, że takie działania są skuteczne i takich podstawowych zasad należy przestrzegać.

 

"Koronawirus tak łatwo nie odejdzie z naszej codzienności, więc chyba musimy się nauczyć z nim na co dzień żyć" – zaznaczył.

 

Odnosząc się do przebiegu pandemii w najbliższych miesiącach, przekazał, że według prognoz Ministerstwa Zdrowia na początku lub w połowie marca przypadków zakażenia będzie mniej.

 

"Naturalny przebieg pandemii będzie w tej chwili taki, że tych przepadków będzie coraz mniej" – powiedział. Dodał, że także osób, które muszą być hospitalizowane, będzie mniej.

 

Jednocześnie przypomniał, że w okresie wiosny była zawsze kolejna fala pandemii, latem sytuacja się stabilizowała, a na jesieni znowu zwiększała się liczba zakażeń.

 

"Trudno wyrokować, co będzie na jesieni, czy będzie nowy mutant" – ocenił.(PAP)

 

Autorka: Aleksandra Kiełczykowska

 

ak/ joz/

 

Warte obejrzenia

« Lipiec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31