Jesteś tutaj: HomeRegionWicewojewoda; Polski Ład to największa reforma od 30 lat. Jego wdrażanie wiąże się z wyzwaniami

Wicewojewoda; Polski Ład to największa reforma od 30 lat. Jego wdrażanie wiąże się z wyzwaniami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 17 styczeń 2022 18:55
Wicewojewoda; Polski Ład to największa reforma od 30 lat.  Jego wdrażanie wiąże się z wyzwaniami Fot: Jacek Nowacki / K-PUW

Start reformy podatkowej nazwanej Polskim Ładem nie był najlepszy, część podatników wykazała, że na nim traci, również badania opinii publicznej pokazują, że Polacy są nieufni. Rząd zapowiada, że 90% Polaków na tym zyska, a stracą jedynie najwięcej zarabiający, a mniej zarabiający, którzy czują się poszkodowani będą mieli wszystko wyrównane.

- Nie myli się ten co nikt nie robi. To jest jedna z największych reform od 30 lat, więc bijemy się w pierś, błędy jeżeli na jakimś etapie zostały popełnione, to zostaną naprawione – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej wicewojewoda Radosław Kempiński, który zaczął swoją wypowiedź od podkreślenia - Polski Ład to program na, który Polacy czekali niemal trzy dekady, to więcej pieniędzy w rękach polskich podatników. Niemal 18 mln podatników zaoszczędzi na tym około 17 mld zł rocznie.

 

- Wiadomo, że pierwsze dni Nowego Roku przyniosły pewnego rodzaju zamieszanie, wdrażanie każdej tak dużej reformy wiąże się z pewnymi wyzwaniami. Nie zawsze spodziewanymi. Dlatego rząd reaguje na bieżąco dodaje Kempiński, aby jasno zaznaczyć - 90% Polaków na tym skorzysta.

 

Kempińskiemu towarzyszyli przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Krajowej Administracji Skarbowej, którzy mówili o prowadzonej działalności edukacyjnej dla pracodawców, a także specjalnych infoliniach dla podatników, których celem jest sprawienie, aby nie było problemów z błędnym interpretowaniem przepisów podatkowych, co właśnie miało prowadzić do tego, że część osób w styczniu otrzymało niższe wynagrodzenie lub emeryturę. Przyjęte przez rząd rozporządzenie ma sprawić, że część osób, co w ten sposób czują się poszkodowani, mają otrzymać zwrot nadpłaconego podatku dochodowego w najbliższych tygodniach. Pozostali (którzy nie złożyli lub nie złożą deklaracji PIT-2) otrzymają zwrot w przyszłym roku w ramach wyższej kwoty wolnej od podatku.

 

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: