Jesteś tutaj: HomeRegionMinister obiecał honorowanie biletów Regio w PKP Intercity. Przez kilka tygodni nie podjęto nawet negocjacji

Minister obiecał honorowanie biletów Regio w PKP Intercity. Przez kilka tygodni nie podjęto nawet negocjacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 07 kwiecień 2021 19:59

- Mam nadzieję, że przy dobrej współpracy, którą deklarujemy od miesięcy, będzie można zwiększyć ilość połączeń kolejowych, ilość pociągów oraz ofertę przewozową. Jesteśmy otwarci na to, aby próbować łączyć i honorować bilety – obiecywał 13 stycznia w Bydgoszczy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Padały też zapowiedzi zwiększenia liczby pociągów PKP Intercity w kujawsko-pomorskim Mamy kwiecień – a na razie z tych zapowiedzi nic nie wynika.

Od połowy grudnia obowiązuje nowy roczny rozkład jazdy pociągów, który w kujawsko-pomorskim przyniósł wiele cięć połączeń o charakterze lokalnym. W kierunku władz województwa pojawiło się wiele krytycznych opinii, do krytyków władz samorządowych województwa zaliczyć można również administrację rządową. Krytyki pod adresem marszałka województwa nie krył także minister Andrzej Adamczyk, podczas konferencji w Urzędzie Wojewódzkim, jaka odbyła się 13 stycznia - - Pan marszałek jest niestety głuchy na nasze wystąpienia. Nie tylko na nie nie odpowiada, ale też jest głuchy na te postulaty.

 


Przy tej okazji Adamczyk zapowiedział, że będzie podjęta próba zwiększenia liczby pociągów PKP Intercity oraz honorowania w tych pociągach biletów Regio, które są znacznie tańsze. Do dzisiaj nie przełożyło się to jednak na konkretne oferty dla pasażerów.

 

Przewoźnicy nie podjęli nawet rozmów

Już w grudniu honorowanie biletów w pociągach PKP Intercity proponował w interpelacji poselskiej poseł Krzysztof Gawkowski Parlamentarzysta wskazywał na odcinki Kutno – Włocławek oraz Laskowice Pomorskie – Smętowo. Na odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury czekał dość długo, bo dopiero 22 marca wiceminister Andrzej Bittel postanowił się do niej odnieść i jak poinformował - Kwestia honorowania biletów wydanych na pociągi przewoźnika regionalnego w pociągach uruchamianych przez spółkę PKP Intercity S.A. nie była dotychczas tematem uzgodnień pomiędzy przewoźnikami.

 

Wiceminister Bittel informuje, że ze strony Intercity jest wola podjęcia takich rozmów, ale z inicjatywą powinno wystąpić PolRegio (większościowym udziałowcem jest Agencja Rozwoju Przemysłu należąca do Skarbu Państwa).

 

Warte obejrzenia

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31