Jesteś tutaj: HomeRegionDrogowcy będą rozmawiać z władzami Tucholi o obwodnicy

Drogowcy będą rozmawiać z władzami Tucholi o obwodnicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 03 lipiec 2013 16:38

W Tucholi krzyżują się trzy drogi wojewódzkie, przez co większość ruchu jaki generowany jest w mieście  powstaje po przez tranzyt.  Dzienne natężenie ruchu w mieście dochodzi do 10 tys. pojazdów na dobę. Od wielu lat mieszkańcy bezskutecznie zabiegają o obwodnicę, która mogła by  odciążyć ruch w mieście.

Przez pewien okres grupa obywateli postulowała nawet odłączenie powiatu tucholskiego do województwa pomorskiego. Ten temat jedna ostatnio umarł, pojawia się dodatkowo także szansa, że obwodnica w najbliższych latach powstanie.

 

Tuchola może liczyć na 50% dofinansowania na tę inwestycję z budżetu marszałkowskiego. Do tej pory największym problemem dla tej dotacji była kwestia opracowania trasy przebiegu obwodnicy. Jeden z wariantów który zakładał przejście przez Brdę poniżej Rudzkiego Mostu został odrzucony przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, natomiast alternatywna wersja wywołała sprzeciw mieszkańców jednego z osiedli.

 

Decyzją  Zarządu Województwa kolejne podejście do tematu obwodnicy wykonać ma Zarząd Dróg  Wojewódzkich. W najbliższych dniach  odbędzie się spotkanie w tej sprawie. Chcemy poznać  opinie i uwagi lokalnego samorządu i przedstawicieli mieszkańców. Będziemy starali się je uwzględnić przygotowując specyfikację istotnych warunków zamówienia dla studium  techniczno-ekonomiczno-środowiskowych uwarunkowań. To opracowanie odpowie jakie są  możliwe warianty przebiegu i który z nich jest najlepszy – wyjaśnia nam Michał Sitarek, rzecznik ZDW. 

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: