Jesteś tutaj: HomeRegionPiS chce wziąć odpowiedzialność za przyszłość ojczyzny

PiS chce wziąć odpowiedzialność za przyszłość ojczyzny

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne sobota, 29 czerwiec 2013 20:28

Na Śląsku trwają dzisiaj konwencje dwóch największych partii politycznych w Polsce. Prawo i Sprawiedliwość wybrało niemal  jednogłośnie prezesa na kolejną kadencję, którym został Jarosław Kaczyński. Platforma  zmieniła swój statut, tak aby nowego przewodniczącego wybierali wszyscy członkowie partii. Rywalizację o ten fotel z premierem Donaldem Tuskiem zapowiedział, już były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

 

W Sosnowcu Jarosław Kaczyński, którego partia prowadzi obecnie w sondażach, wraz z przewodniczącym NSZZ Solidarność  Piotrem Dudą  krytykowali rząd za to, że Polakom jedyne co potrafi zaproponować to pogardę i propagandę.

 

Dlatego na pytanie, co zrobić, by nasza Ojczyzna była naszą przyszłością i by widzieli to nie tylko Ci, którzy dziś w Polsce są, ale także Ci, którzy znaleźli pracę poza krajem, odpowiedź może być tylko jedna: konieczna jest zmiana rządzącej krajem ekipy. Ten rząd musi odejść  - mówił Jarosław Kaczyński.

 

To Prawo i Sprawiedliwość musi wziąć odpowiedzialność za przyszłość ojczyzny – kontynuował nowy, stary prezes PiS. Kaczyński zapowiedział, że jego partia zamierza podejmować działania na rzecz obrony Poczty Polskiej, polskiego kolejnictwa, zapowiedział usunięcie barier utrudniających rozwój gospodarki, a także repolonizację banków. Padł także postulat naprawy polskiej szkoły oraz rozwoju zlikwidowanego w przeszłości szkolnictwa zawodowego. Zlikwidowane mają być gimnazja oraz system oceniania po przez testy. Prezes PiS uważa, że konieczna jest także zmiana polityki wobec samorządów – Rząd przerzuca zadania na samorządy, a nie idą za tym w parze pieniądze na ich realizacji, przez to tworzy się tylko bałagan – wyjaśnia w rozmowie z nami przewodniczący bydgoskich struktur PiS Łukasz Schreiber. Przykładem tego jest ustawa śmieciowa, z którą samorządy radzą sobie różnie, ale cały ten bałagan powstał na szczeblu rządowym.

 

Prawo i Sprawiedliwość przywiązuje ogromne znaczenie do funkcjonowania samorządów. Dlatego zamierza wycofać się z polityki obecnego rządu, który obciąża samorząd, przerzucając nań finansowanie wielu zadań, co stawia je w trudnej sytuacji finansowej – mówił Kaczyński.

 

Partia jest skonsolidowana – ocenia wynik wyborczy w partii Schreiber . Odbyły się także nowe wybory do Rady Programowej, których wyniki poznamy jutro. W sobotę przeprowadzono także kilka paneli tematyczny, poświecony służbie zdrowia był współrowadzony

 

 

PO chce prowadzić do zwycięstw

Zupełnie inne zdanie w Chorzowie prezentowali politycy Platformy Obywatelskiej. To nie jest sztuka prowadzić naród do wielkich wyzwań wtedy, kiedy koniunktura sprzyja wszystkim. Prawdziwą sztuką - i my potrafiliśmy tę sztukę zaprezentować Europie i światu - jest prowadzić naród do zwycięstwa wtedy, kiedy okoliczności są przeciwko nam – mówił szef rządu Donald Tusk, który dodał, że jego partia jest gwarantem ,,polskiej energii i polskiego optymizmu wbrew okolicznością”.

 

Na kongresie pojawiły się jednak głosy, że PO potrzebuje wewnętrznych reform –Chcę, żebyśmy wrócili do korzeni – mówił Jarosław Gowin.

 

W niedziele w Katowicach odbędzie się także konwencja Solidarnej Polski, z gościnnym udziałem Pawła Kukiza. 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30