Jesteś tutaj: HomeRegionPrzedsiębiorcy apelują do samorządów o nie podnoszenie podatku od nieruchomości

Przedsiębiorcy apelują do samorządów o nie podnoszenie podatku od nieruchomości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 05 grudzień 2020 13:58

Pracodawcy Pomorza i Kujaw, jeden z największych związków skupiających samorządowców w naszym województwie apeluje do samorządowców o niepodnoszenie stawek podatku od nieruchomości, bowiem będzie to dodatkowe obciążenie dla firm, które walczą o utrzymanie w dobie pandemii. Na listopadowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, głosami koalicji podatek od nieruchomości podniesiony został o 4 grosze od metra kwadratowego, co w skali roku przyniesie jednak bardziej robiące wrażenie sumy.

Związek skupiający pracodawców przyznaje, że zdaje sobie sprawę z tego, że samorządy również znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, ale jak podkreśla w stanowisku - Natomiast podwyższanie podatków i opłat lokalnych nie jest tu właściwym rozwiązaniem. Przedsiębiorcy liczą teraz na maksymalne wsparcie i zrozumienie. Podwyżka w sferze podatków i opłat lokalnych wytwarza negatywny klimat dla prowadzenia i ratowania biznesu. Trzeba mieć na uwadze, iż przedsiębiorców czeka wzrost kosztów również w sferze innych podatków ustanawianych przez państwo (m.in. podatek cukrowy, podatek CIT dla spółek komandytowych, podatek handlowy, podatek od węgla). W 2021 roku zacznie też obowiązywać opłata mocowa, która wpłynie na wzrost cen energii elektrycznej. To wszystko znacząco podwyższy koszty prowadzenia biznesu i funkcjonowania gospodarstw domowych. Mimo medialnych deklaracji środowisko gospodarcze nie zauważa kompleksowego podejścia do ratowania gospodarki.

 

Pracodawcy Pomorza i Kujaw zwracają również uwagę na to, że od powodzenia ratowania firm zależeć będą dochody budżetu państwa i samorządów w przyszłych latach - A od przetrwania lokalnych firm zależy kondycja budżetowa państwa i samorządów lokalnych w kolejnych latach. Wydaje się, że wielu decydentów o tym zapomniało.

 

Warte obejrzenia

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31