Jesteś tutaj: HomeRegionOd soboty cała Polska czerwoną strefą – gastronomia tylko na wynos

Od soboty cała Polska czerwoną strefą – gastronomia tylko na wynos

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 23 październik 2020 11:24

W piątek stwierdzono w Polsce rekordowe 13.632 zakażenia COVID-19, z czego w naszym województwie było to 1207 zakażeń. Mamy zatem pierwszy raz przekroczony dzienny przyrost powyżej tysiąca. Na przedpołudniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe obostrzenia.

 

- Musimy zahamować przyrosty zakażeń – powiedział premiera Mateusz Morawiecki, z tego powodu od jutra cała Polska będzie traktowana jako czerwona strefa. Nie jest to jednak zbyt daleko idąca decyzja, bowiem przyjmując kryteria jakie służyły do określania czerwonych stref, to obiektywnie ponad 80% powierzchni kraju, w tym całe nasze województwo i tak by się znalazło w tej strefie.


Nowe restrykcje zakładają przejście uczniów klas 4-8 na nauczanie zdalne. W ten sposób premier chce również zmniejszyć liczbę młodzieży w komunikacji zbiorowej. Młodzież w godzinach 8-16 będzie mogła przemieszczać się tylko w towarzystwie osoby dorosłej.

 

Działalność gastronomiczna będzie mogła świadczyć tylko usługi na wynos. Gromadzić w przestrzeni publicznej będzie mogło się nie więcej niż 5 osób.

 

- Prosimy seniorów powyżej 70 roku życia, które nie świadczą pracy, o nieprzemieszczanie się 70% umieralność – apeluje premier Mateusz Morawicki.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021