Jesteś tutaj: HomeRegionCztery projekty z województwa do Kolej Plus - co dalej?

Cztery projekty z województwa do Kolej Plus - co dalej?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 29 sierpień 2020 12:33

W środę mijał termin składania wniosków do rządowego programu Kolej Plus, który zakłada wsparcie z budżetu państwa na poziomie 85% wartości inwestycji kolejowej. Wnioski do programu składali samorządowcy, łącznie złożono w kraju prawie 100 wniosków, co przewyższa budżet programu, z czego 4 z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

PKP PLK na nasze pytanie jakie to są dokładnie wnioski, poinformowało, że listę wniosków przedstawi dopiero pod koniec listopada, do tego czasu weryfikując poprawność złożonych wniosków. Wynika z tego, że w najbliższych tygodniach czeka nas ,,pierwszy przesiew”.

 

Informacje o składanych prze samorządy gminne (w naszym województwie nie uczestniczył we składaniu wniosków Samorząd Województwa) gromadzi Urząd Marszałkowski, stąd też wiemy, że złożono następujące wnioski:
- budowy linii Bydgoszcz – Koronowo – Więcbork – Sępólno Krajeńskie – Chojnice; więcej o tym zadaniu piszemy: Prezentujemy koncepcje skomunikowania Bydgoszczy z Chojnicami przez Koronowo
- budowy linii Żnin – Bydgoszcz
- budowy linii Żnin – Inowrocław
- budowy linii Chełmno – Unisław Pomorski

 

- Zakończenie tego etapu, do którego zostaną przyjęte wszystkie wnioski spełniające kryteria, przewidziane jest do 26 listopada. W kolejnym etapie samorządy będą miały 12 miesięcy na opracowanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego – infomruje nas Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK. Środki na opracowanie studium będą musiały pokryć samorządy, nie mając pewności, czy ostatecznie ich projekt załapie się na dofinansowanie, stąd też ten etap może zredukować listę wniosków o kolejne - Po II etapie projekty będą podlegały ocenie wielokryterialnej, której wynikiem będzie utworzenie listy rankingowej projektów i kwalifikacja ich do Programu.

 

Oznacza to, że ostateczną listę projektów, które będą realizowane poznamy dopiero pod koniec przyszłego roku.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30