Jesteś tutaj: HomeRegion,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 13 lipiec 2020 14:12
,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej” Fot: Eliza Radzikowska - KPRP

Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

- Mamy 3 lata bez wyborów, ale też mamy wciąż sytuację kryzysową związana z pandemią. Zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy wydaje się wyraźne, ale z drugiej strony jego konkurent zdobył prawie 49% głosów, stąd też wydaje się za rozsądne dążenie do obniżenia temperatury sporu politycznego – powiedział  w rozmowie z nami minister Łukasz Schreiber - To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej.

 

O tym, że temperatura sporów politycznych jest zbyt duża, powiedział w trakcie wizyty w Bydgoszczy Jarosław Gowin, gdy pytaliśmy go o to jeszcze w kampanii wyborczej. Również dzisiaj, już po głosowaniu, mówił o tym na antenie Radia Zet - Dzisiaj jakaś połowa Polaków poczuje się sfrustrowana – ocenia były wicepremier, Jarosław Gowin - Teraz jest czas na szukanie tego co Polaków łączy, na zabliźnianie ran.

 

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30