Jesteś tutaj: HomeRegionMedia społecznościowe i aukcyjne walczą z dezinformacją i spekulacją

Media społecznościowe i aukcyjne walczą z dezinformacją i spekulacją

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 10 marzec 2020 00:19

Sytuacja zagrożenia epidemiologicznego pokazuje jak dużym problemem mogą być tzw. fake newsy w internecie, informacje zmanipulowane, bądź nie w pełni prawdziwe. Ministerstwo Cyfryzacji chwali się z dobrej współpracy z portalami Twitter oraz Allegro.

Chcąc wyszukać informacje o koronawirusie na Twitterze, serwis wyświetli nam komunikat - Rzetelne informacje z pierwszej ręki. Sprawdzone informacje na temat koronawirusa (COVID-19) znajdziesz na stronach Ministerstwa Zdrowia (MZ).

 

- To efekt naszej współpracy nakierowanej na walkę z dezinformacją na temat zagrożenia koronawirusem. Polska jest jednym z kilkunastu krajów, w którym Twitter - na nasza prośbę - uruchomił taki monit – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Rozmawiamy także z innymi platformami, na których wkrótce także powinny pojawić się takie komunikaty - dodaje szef MC.

 

Najbliższa współpraca rządu odbywa się z serwisem aukcyjnym Allegro. W ostatnim czasie pojawiały się informacje, że znacząco podrożały najpotrzebniejsze produkty np. maski ochronne. Cenom przygląda się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Użytkownicy Allegro sprzedający tego typu produkt są dodatkowo informowani o przepisach, portal również usuwa oferty uznawane za spekulacyjne. Nie można również w tytułach ofert używać słowa koronawirus. W weekend usunięto ponad tysiąc ofert.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP