Jesteś tutaj: HomeRegionPosłowie Lewicy z trzech województw chcą współpracować na rzecz budowy drogi S-10

Posłowie Lewicy z trzech województw chcą współpracować na rzecz budowy drogi S-10

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 21 styczeń 2020 16:03

Jutro (środa) zawiązać ma się Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S10, którego celem będzie podejmowanie współpracy parlamentarnej na rzecz budowy drogi ekspresowej S-10. Jutro dowiemy się też ilu posłów będzie zainteresowanych pracą w nim, na razie stron sejmowa informuje o akcesie pięciu parlamentarzystów, prawie wszyscy z Lewicy.

Do tej pory chęć pracy w zespole zapowiedział wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, dwójka posłów Lewicy z okręgu bydgoskiego: Krzysztof Gawkowski (przewodniczący klubu Lewicy) i Jan Szopiński, poseł Lewicy Arkadiusz Iwaniak z okręgu płockiego na Mazowszu, czyli terenu zainteresowanego powstanie drogi S-10 w całości oraz przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Paweł Olszewski, jak na razie jedyny poseł Koalicji Obywatelskiej. Jak przyznał wczoraj w rozmowie z bydgoskimi mediami Krzysztof Gawkowski, zainteresowani pracą w zespole mają być też posłowie w województwa zachodniopomorskiego. Jutro dowiemy się najprawdopodobniej kto będzie przewodniczącym tego zespołu i jacy posłowie do niego przystąpią.

 

Droga ekspresowa S-10 ma skomunikować obwodnicę Warszawy z Toruniem, Bydgoszczą, Piłą i Szczecinem. Najbardziej zaawansowane są prace na odcinku Bydgoszcz – Toruń, gdzie w tym roku możemy się spodziewać decyzji środowiskowej, jest jednak problem z finansowaniem budowy, rząd chce sfinansować ją z partnerstwa publiczno-prywatnego, dużo zależeć będzie jednak od opinii Eurostatu (jednostka Unii Europejskiej) w tej materii. Odcinki na zachód od Bydgoszczy są obecnie też na etapie opracowywania Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego, ale na mniej zaawansowanym etapie niż odcinek Bydgoszcz – Toruń. Najmniejsze zaawansowanie mają prace nad odcinkami na wschód od Torunia, gdzie obecnie trwają prace nad studium korytarzowym, czyli wytyczeniem orientacyjnego przebiegu.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP