Jesteś tutaj: HomeRegionZ prac koncepcyjnych nad dalszym przebiegiem drogi ekspresowej S-5

Z prac koncepcyjnych nad dalszym przebiegiem drogi ekspresowej S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 26 listopad 2019 07:00
Z prac koncepcyjnych nad dalszym przebiegiem drogi ekspresowej S-5 Grafika: GDDKiA

Dzisiaj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinna otworzyć oferty w przetargach na dokończenie prac na dwóch kujawsko-pomorskich odcinkach drogi ekspresowej S-5. Z coraz większym opóźnieniem, ale odcinek drogi ekspresowej w naszym województwie jest już na etapie budowy, a w niektórych częściach możliwe jest oddanie odcinków w tym roku. Tymczasem GDDKiA prowadzi analizy nad dalszym przebiegiem drogi ekspresowej S-5.

 

Według dotychczasowych planów S-5 na północy kończy się w okolicach Grudziądza (Nowe Marzy), na węźle z autostradą A-1. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi prace nad studium korytarzowym nad przebiegiem S-5 w kierunku Olsztyna, gdzie skomunikuje się z drogami ekspresowymi S-7 na Elbląg oraz S-51 (obwodnica Olsztyna).

 

 

Na początku listopada przedstawiono pierwsze wnioski z prac. Najważniejszą rzeczą jaką wykazały analizy, to potrzebne jest wydłużenie drogi ekspresowej S-5. Wyznaczono również potencjalne korytarze widoczne poniżej:

Jak widać póki co rozważany jest dość szeroki obszar, jedna z opcji zakłada przebieg w okolicach Iławy i Olsztyna. Dalsze prace mają wskazać już konkretne warianty przebiegu drogi.

 

Grafika: GDDKiA

 

Obecnie budowany jest odcinek drogi ekspresowej S-5 Wrocław – Poznań – Bydgoszcz – Nowe Marzy, docelowo droga ma połączyć nas z Republiką Czeską oraz poprzez planowane trasy S-16 i Via Balticę z Litwą. To jest jednak kwestia odległej przyszłości.

 

W tym roku istnieje szansa, że zostaną oddane dwa odcinki w naszym województwie; województwo wielkopolskie – Żnin oraz północna obwodnica Bydgoszczy (Tryszczyn – Aleksandrowo/Osielsko).

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022