Jesteś tutaj: HomeRegionSejm i Senat powołali komisję. Gdzie będą pracować nasi reprezentanci?

Sejm i Senat powołali komisję. Gdzie będą pracować nasi reprezentanci?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 14 listopad 2019 21:49

Posłowie Paweł Olszewski (KO) i Tomasz Latos (PiS) będą przewodniczyli komisją sejmowym, wiceprzewodniczącymi zostali natomiast Bartosz Kownacki (PiS) i Piotr Król (PiS). Pozostali posłowie będą szeregowymi członkami komisji. Sprawdzamy, gdzie będą pracować posłowie i senatorowie z okręgu bydgoskiego.

 

Najsilniej obsadzone prezydium posłami z okręgu bydgoskiego jest w Komisji Infrastruktury, której przewodniczącym został poseł Paweł Olszewski. Wśród czterech jego zastępców znalazł się poseł Piotr Król. Jest to na razie jedyna komisja do której zapisany został poseł Olszewski, natomiast poseł Król zasiada dodatkowo jako szeregowy członek w komisji Spraw Energii i Skarbu Państwa.

 

W poprzedniej kadencji nasz okręg miał silną reprezentacje w Komisji Zdrowia. Jak łatwo zapewne się domyślić, poseł Tomasz Latos został przewodniczącym właśnie tej komisji. Zasiadać będzie w niej również jako szeregowy członek debiutujący w parlamencie poseł Lewicy Jan Szopiński. Latos będzie również członkiem komisji: Kultury Fizyczne, Sportu i Turystyki, a także Łączności z Polakami za Granicą. Poseł Szopiński będzie natomiast dodatkowo jedynym reprezentantem naszego okręgu w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

 

Wiceprzewodniczącym Komisji Obrony Narodowej został wybrany natomiast poseł Bartosz Kownacki, który będzie także członkiem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

 

Jeżeli chodzi o PiS, to jedynym posłem bez miejsca w prezydium z okręgu bydgoskiego jest posłanka Ewa Kozanecka, która jako szeregowa posłanka będzie zasiadać w komisjach: Spraw Energii i Skarbu Państwa (tej samej co poseł Król), Spraw Kontroli Państwowej oraz Polityki Społecznej i Rodziny. Jeżeli chodzi o tą ostatnią komisję, to w niej pracować będzie również posłanka Iwona Kozłowska z KO. Poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski będzie członkiem Komisji Cyfryzacji, Innowacji i Nowoczesnych Technologii. Posłanka Magdalena Łośko z Inowrocławia będzie się realizowała w dwóch komisjach: Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. W Komisji Edukacji pracować będzie również jedyny reprezentant naszego okręgu z PSL poseł Dariusz Kurzawa, który także został wybrany do Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

 

Poseł Taduesz Zwiefka (KO), mający 15. letni staż w Parlamencie Europejskim, będzie jedynym przedstawicielem okręgu bydgoskiego w Komisji ds. Unii Europejskiej.

 

Na razie do żadnej komisji nie został przypisany minister Łukasz Schreiber.

 

Senat

W Senacie mamy dwóch reprezentantów: Andrzeja Kobiaka i Krzysztofa Brejzę. Kobiak będzie pracował w najważniejszej Komisji – Regulaminowej, Etyki i Spraw Poselskich oraz w Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Brejza natomiast w Komisji Obrony Narodowej oraz w Komisji Ustawodawczej.

 

Warte obejrzenia

« Sierpień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31