Jesteś tutaj: HomeRegionSenatorowie chcą większej liczby miast, gdzie zdawać będzie można ,,prawko”

Senatorowie chcą większej liczby miast, gdzie zdawać będzie można ,,prawko”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 06 maj 2013 15:32

Senat przegłosował ustawę przygotowaną przez posłów PO, w tym posła z Inowrocławia Krzysztofa Brejze, która pozwoli poszerzyć listę miast, gdzie odbywać będą się egzaminy na prawo jazdy.

Obecnie egzaminy na prawo jazdy odbywają się w miasta na prawach powiatu (Bydgoszczy, Poznaniu, Toruniu, Grudziądzu, Włocławku). Posłowie wnioskowali o to, aby umożliwić tworzenie ośrodków egzaminacyjnych także w miastach prezydenckich ,takim miastem jest Inowrocław, czy Gniezno, do których nawiązywał w swoich wystąpieniach poseł Brejza.

 

Senat poszedł jednak jeszcze dalej i przegłosował swoją poprawę, która rozszerza ten krąg miast o wszystkie wskazane przez marszałków województw. Czyli teoretycznie WORD mógł by powstać w Nakle, Świeciu, Kruszwicy.

 

To by wiązało jednak pewne koszty więc nie spodziewajmy się zbyt wielu nowych WORD-ów. Istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, ze w Inowrocławiu powstanie delegatura bydgoskiego ośrodka. Poparcie dla tej propozycji wyrażają bowiem zarówno władze wojewódzkie, jak i dyrektor bydgoskiego WORD.

 

Zyskać mają na tym bowiem wszyscy, zarówno mieszkańcy Inowrocławia i sąsiadujących gmin, którzy na egzamin nie będą musieli jeździć już do Bydgoszczy, Torunia czy Poznania oraz mieszkańcy tych miast, z powodu mniejszego ruchu pojazdów nauki jazdy. 

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31