Jesteś tutaj: HomeRegionZłotowski nadal będzie zajmował się transportem, Sikorski relacjami ze światem i bezpieczeństwem

Złotowski nadal będzie zajmował się transportem, Sikorski relacjami ze światem i bezpieczeństwem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 25 lipiec 2019 14:59
Złotowski nadal będzie zajmował się transportem, Sikorski relacjami ze światem i bezpieczeństwem Fot: European Union, 2019

1 lipca zainaugurowana została nowa kadencja Parlamentu Europejskiego. Województwo kujawsko-pomorksie reprezentują w tej izbie Radosław Sikorski oraz Kosma Złotowski. Dla Złotowskiego jest to początek drugiej kadencji. Sprawdzamy w jakich komisjach będą pracować.

Komisje w Parlamencie Europejskim odgrywają dość ważną rolę. Z uwagi na to, że PE liczy ponad siedmiuset deputowanych, to kluczowe dyskusje merytoryczne odbywają się w komisjach.

 

Europoseł Kosma Złotowski kolejną kadencję będzie zasiadał w komisji transportu. Jest to dobra wiadomość z uwagi na to, że w kampanii zadeklarował wsparcie dla starań Bydgoszczy o stanie się węzłem sieci bazowej TEN-T. Złotowski będzie także członkiem Komisji Petycji, która to z kolei rozpatruje kwestie kierowane przez obywateli Unii Europejskiej. Ponadto Złotowski został zastępcą w komisji prawnej - formuła zastępcy członka w Polsce jest niespotykana, polega ona na tym, iż posłowi przysługują pełne prawa członka w momencie, gdy nieobecny jest deputowany którego są zastępcami. Taka formuła związana jest z faktem ograniczenia liczebności komisji.

 

Europoseł Radosław Sikorski został na członkiem komisji spraw zagranicznych oraz komisji bezpieczeństwa i obrony. Członkostwo w tych komisjach wydaje się naturalne, bowiem Sikorski w przeszłości był zarówno ministrem obrony narodowej oraz ministrem spraw zagranicznych.

 

Delegacje zagraniczne

Na początku kadencji posłowie zostali przydzieleni także do delegacji zagranicznych Parlamentu Europejskiego, których celem jest utrzymywanie kontaktów bilateralnych ze światem. Radosław Sikorski został członkiem ważnej delegacji ds. relacji ze Stanami Zjednoczonymi, natomiast Kosma Złotowski także istotnej z punktu widzenia polskich interesów, a mianowicie do współpracy z Euronest, czyli tzw. partnerstwa wschodniego.

 

Sikorski został ponadto zastępcą delegacji ds. relacji z Indiami, natomiast Złotowski z Australią i Nową Zelandią.

 

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022