Jesteś tutaj: HomeRegionSzpitale z regionu obdarowane przez WOŚP

Szpitale z regionu obdarowane przez WOŚP

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 10 maj 2019 00:25
Szpitale z regionu obdarowane przez WOŚP Fot: Damian Mekal

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poinformowała o wynikach pierwszego konkursu ofert po 27. Finale, w którym zdecydowano jak wydane będzie ponad 106 mln zł, z ponad 175 mln zebranych w tegorocznym finale Konkurs za ponad 106 mln zł okazał się również największym w historii WOŚP. Wśród obdarowanych sprzętem szpitali znalazły się trzy z województwa kujawsko-pomorskiego.

- 106 mln złotych wydanych na sprzęt medyczny to prawdziwy kosmos! W ten właśnie sposób od samego początku naszej działalności rozliczamy społeczne pieniądze, które w zaufaniu przekazują nam Polacy w czasie styczniowych Finałów. To święto społeczeństwa obywatelskiego i sedno działań organizacji pozarządowych – udało nam się po raz kolejny w sposób absolutnie bezprecedensowy wesprzeć nasz publiczny system opieki zdrowotnej sprzętem najwyższej światowej klasy – mówił na spotkaniu z mediami Jerzy Owsiak.

 

- Z wyników trzydniowych negocjacji jestem bardzo, bardzo zadowolona – powiedziała tuż po zakończeniu negocjacji Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych WOŚP. – Kupiliśmy najnowocześniejszy sprzęt produkowany przez uznane na całym świecie, międzynarodowe, koncerny. Są to urządzenia, jakie pracują w najlepszych klinikach na świecie! Uzyskaliśmy przy tym doskonałe warunki zakupu i dużo niższe w stosunku do wartości rynkowych ceny tych urządzeń. Po raz kolejny widzimy, jak świetne efekty przynosi wypracowany przez 27 lat doświadczeń Orkiestry sposób kupowania sprzętu medycznego w drodze konkursu ofert. Jesteśmy dumni, słysząc opinie naszych ekspertów, którzy przecież na co dzień często uczestniczą w zamówieniach publicznych, że nikomu i nigdzie nie udaje się wynegocjować takich warunków, jakie uzyskuje Orkiestra w swoich konkursach.

 

Stacjonarny aparat RTG kostno-płucny otrzyma Zakład Radiologii Diagnostyki Obrazowej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy imienia Jurasza. Identyczne urządzenie trafi też do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr Biegańskiego w Grudziądzu. Będą to urządzena albo firmy AGFA albo Siemens. Najbardziej w naszym województwie będzie obdarowany Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu, który oprócz aparatu RTG otrzyma także rezonans magnetyczny, aparat znieczulenia w środowisku MRI oraz kardiomonitor do pracy w środowisku MRI. Łącznie w ramach pierwszego konkursu ofert obdarowanych będzie 28 szpitali.

 

Z racji zebrania wyższej kwoty w trakcie 27 Finału WOŚP, odbędą się kolejne konkursy ofert.

 

Warte obejrzenia

« Luty 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica