Jesteś tutaj: HomeRegionWOŚP gra 27 raz

WOŚP gra 27 raz

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 12 styczeń 2019 19:54

13 grudnia odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku poświęcony doposażaniu specjalistycznych szpitali dziecięcych. Przez całą niedzielę setki tysięcy wolontariuszy będzie kwestować na rzecz 27. Finału WOŚP. Tak jak ma to miejsce co roku – w niemal każdej gminie odbywać będą się lokalne wydarzenia. W Bydgoszczy centralnym puntem będzie koncert nieopodal Torbydu i Łuczniczki.

Celem 27. Finału WOŚP będzie zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W całej Polsce jest 50 tego typu szpitali, w tym również w wojewódzki w Bydgoszczy.

 

- W ostatnich latach nasza Fundacja skupiała się na wspomaganiu znajdujących się w trudnej sytuacji szpitali i oddziałów opieki podstawowej – mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Orkiestry – Mając za sobą rekordowe Finały, kupiliśmy wiele tysięcy urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce. Cały czas zresztą realizujemy zakupy m.in. właśnie dla oddziałów noworodkowych. Przez ten czas jednak dostawaliśmy coraz większą ilość próśb o pomoc, często błagalnych, z oddziałów specjalistycznych. Braki dotyczą tych najnowocześniejszych, a zarazem najdroższych urządzeń, na których zakup nie zawsze stać jest samorząd, a środki pozyskane w ramach dotacji unijnych wykorzystywane są na „łatanie” bardziej istotnych potrzeb. Tymczasem na świecie obserwujemy znaczący postęp w medycynie, a zwłaszcza w diagnostyce. Na rynek trafiają coraz to nowsze, bardzo drogie urządzenia, które zarazem oferują kosmiczne możliwości diagnozy i szybkości w podejmowaniu leczenia.

 

W coraz większym stopniu finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywają się w internecie. Już od kilku dni w specjalnej strefie serwisu aukcyjnego Allegro odbywają się akcje, gdzie niekiedy ceny są już na dość wysokim poziomie. Na chwilę obecną spotkanie i lunch z Robertem Lewandowskim osiągnęło prawie 78 tys. zł, natomiast wspólny dzień z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem kosztuje już ponad 28 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30