Jesteś tutaj: HomeRegionChcą rozmawiać o bliższej współpracy Bydgoszczy z Inowrocławiem

Chcą rozmawiać o bliższej współpracy Bydgoszczy z Inowrocławiem

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne czwartek, 11 kwiecień 2013 11:58

Radny PO Henryk Procek z Inowrocławia zachęca młodych z Bydgoszczy do dyskusji na temat bliższej współpracy obu miast.

 

Młodzi z Bydgoszczy powinni zainteresować się również ograniczeniami terytorialnymi przyszłego obszaru metropolitarnego. Mała metropolia, to małe możliwości! Inowrocław czeka na Bydgoszcz! – powiedział nam radny Henryk Procek.

 

Na te słowa odpowiedzieli młodzi zrzeszeni wokół Solidarnej Polski - Klub Młodych Solidarnej Polski w Bydgoszczy w pełni popiera działania zmierzające do włączenia Inowrocławia wraz z ościennymi gminami do przyszłej metropoli. Uważamy, że włączenie Inowrocławia do metropolii wpłynie zdecydowanie pozytywnie na rozwój tego miasta w dalszej przyszłości, a szczególnie, na budowę obwodnicy tego miasta. Ponadto, naszym zdaniem, Inowrocław, jako miasto historycznie powiązane z Bydgoszczą, jest zdecydowanie lepszym partnerem dla Bydgoszczy niż Toruń – czytamy.

 

Młodzieżówka partii Zbigniewa Ziobro zastrzega jednak - Jednocześnie podkreślamy, że wiodącą rolę w przyszłej metropolii powinna mieć Bydgoszcz, jako miasto większe i bardziej rozwinięte niż Toruń. Na każdym kroku będziemy podkreślać, że nie zgadzamy się z propozycją Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, która zakłada rotacyjne przewodnictwo w związku.

 

Nie zamykamy się przed nikim granic – wyraża się młodzieżówka Platformy Obywatelskiej – Chcemy, aby to Bydgoszcz była jednostką wiodącą tego układu w naszym województwie, gdyż spełnia najwięcej kryteriów metropolitarności. Uważamy, że metropolie powinny być tworzone oddolnie, na zasadzie naturalnych powiązań kulturowych, funkcjonalnych, ekonomicznych, naukowych itp.

 

Zachęcamy samorządowców i mieszkańców Bydgoszczy oraz Inowrocławia do dalszej dyskusji.

 

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022