Jesteś tutaj: HomeRegionRadni udzielili marszałkowi absolutorium. Opozycja wyraziła niepokój o środki unijne

Radni udzielili marszałkowi absolutorium. Opozycja wyraziła niepokój o środki unijne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 28 maj 2018 10:47

W zaplanowany na 2017 rok budżet województwa miał być zbilansowany, ostatecznie udało się wypracować nawet ponad 1,5 mln zł nadwyżkę. Zdaniem radnych koalicji PO -PSL jest to jeden z powodów, aby udzielić Zarządowi Województwa absolutorium.

 

- Dotacje z państwowych funduszy celowych otrzymaliśmy o połowę mniejsze niż planowaliśmy - mówił w imieniu klubu Platformy Obywatelskiej radny Waldemar Przybyszewski, który wskazywał na trudności z którymi zetknął się samorząd wojewódzki. Przybyszewski docenił również reakcję Zarządu po sierpniowych nawałnicach - Reakcja pana marszałka Piotra Całbeckiego z całym zarządem była natychmiastowa i konkretna. Za pana ogromne zaangażowanie i poświęcenie niesione ludziom poszkodowanym składam w imieniu klubu Platformy Obywatelskiej ogromne podziękowanie.

 

Bardziej krytycznie do wykonania budżetu z 2017 roku odnieśli się radni Zjednoczonej Prawicy, których reprezentował radny Michał Krzemkowski, który wypominał, iż nadwyżka budżetowa była spowodowana cięciami w planie inwestycyjnym. Krzemkowski wskazał, że na drogi wojewódzkie pierwotnie planowano wydać 155 mln zł, a wydano mniej niż 50 mln.

 

- Jest większy problem związany z realizacją Regionalnego Programu Operacyjnego i to wychodzi tylko od radnych Prawa i Sprawiedliwości, ale takie sygnały otrzymujemy również z zewnątrz z raportów ministerstwa - podkreślał Krzemkowski. Radni Zjednoczonej Prawicy obawy co do niskich wskaźników wykorzystania alokacji RPO, poniżej średniej dla innych województw podnoszą niemalże co sesję. Marszałek tłumaczy, że taka jest strategia Zarządu i nie ma obaw o utratę funduszy.

 

W głosowaniu głosami koalicji PO-PSL sejmik udzielił marszałkowi absolutorium.

 

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022