Jesteś tutaj: HomeRegionPrawie pięć milionów złotych na usuwanie osuwisk ziemi

Prawie pięć milionów złotych na usuwanie osuwisk ziemi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 26 marzec 2018 17:45

MSWiA przyznało samorządom z województwa kujawsko-pomorskiego blisko 4,7 mln zł na usuwanie skutków ruchów osuwisk ziemi. Wśród przyznanych promes znajduje się zabezpieczenie osuwiska ,,Tucholska” w Koronowie, wraz z przebudowę ulicy Tucholskiej.

Uroczystego wręczenia promes dokonał w poniedziałek w Bydgoszczy wojewoda Mikołaj Bogdanowicz - Resort MSWiA bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców. Szczególnie w obszarach klęsk żywiołowych – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Przyznane dzisiaj promesy mają pomóc w usuwaniu skutków oraz zabezpieczaniu osuwisk przed zniszczeniem mienia publicznego i prywatnego. Najwięcej pieniędzy otrzymała gmina Dobrzyń nad Wisłą w powiecie lipnowskim na likwidację osuwiska w obrębie skarpy wiślanej – 3,2 mln zł.

 

120 tys. zł trafi jednak też do gminy Koronowo w powiecie bydgoskim, na zabezpieczenie osuwiska ,,Tucholska” i przebudowę ulicy Tucholskiej – W przypadku Koronowa jest to zagrożenie dla drogi zniszczonej w wyniku osuwiska – mówił wojewoda.

 

Promesę odebrał burmistrz Stanisław Gliszczyński - Koronowo położone w dolinie zagrożone jest osuwiskami nie tylko od strony Tucholskiej, ale też innymi. Na szczęście udało nam się je zatrzymać, one nie są aktywne, największe osuwisko to było przy realizacji słynnej naszej ścieżki rowerowej – przypomniał samorządowiec. Wówczas osuwisko było zagrożeniem dla mostu dawnej kolei wąskotorowej, która obecnie jest największą atrakcją ścieżki rowerowej łączącej Bydgoszcz z Koronowem.

 

Wojewoda Bogdanowicz zapowiedział, że na dniach powinny zapaść decyzje dotyczące przyznania przez MSWiA promes na remont dróg zniszczonych w wyniku sierpniowych nawałnic. Najwięcej szkód powstało w powiecie tucholskim i sępoleńskim. W sierpniu samorządowcy z powiatu tucholskiego pokazywali byłemu szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi, zniszczoną drogę wojewódzką, poprzez zapadnięcie się korzeni wyrwanych przez huragan drzew.

 

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30