Jesteś tutaj: HomeRegionDwie poprawki senatora z Piły dotyczące naszego regionu

Dwie poprawki senatora z Piły dotyczące naszego regionu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 17 styczeń 2018 22:21
Dwie poprawki senatora z Piły dotyczące naszego regionu Fot: M. Józefaciuk / Kancelaria Senatu

W środę w Senacie dyskutowano o budżecie państwa na rok 2018. Przypomnijmy – w ubiegłym tygodniu został on przegłosowany przez Sejm. Podczas środowej dyskusji plenarnej senatorowie Platformy Obywatelskiej złożyli szereg poprawek, dwie z nich dotyczyły bezpośrednio Bydgoszczy i powiatu nakielskiego.

Senator Mieczysław Augustyn z okręgu pilskiego w swojej wypowiedzi wskazał na potrzebę modernizacji linii kolejowej Bydgoszcz – Piła – Krzyż - Proszę państwa - Wielkopolska była tak zdeterminowana w naprawie drogi kolejowej do Piły, mojego miasta, że Sejmik Województwa Wielkopolskiego sam wyasygnował kwotę konieczną na modernizację tej drogi, nie oglądając się na PKP ani na budżet centralny. Do tego stopnia była zdeterminowana. Ale jest też drugi kierunek, wzdłuż tzw. dziesiątki. Proszę państwa, w tym roku na drodze S10, która prowadzi z Warszawy do Szczecina, już zginęło kilka osób. Bierzemy to na swoje sumienie. To samo jest w przypadku jedenastki. Wypadki mnożą się bardzo szybko – mówił senator.

 

Wygłoszone przez senatorów oczekiwania mają zostać przez Kancelarie Senatu został spisane i trafią najpierw pod obrady komisji, później zaś zostaną przegłosowane na posiedzeniu plenarnym. Budżet senatorowie planują rozpatrzyć do piątku, więc wspomniane poprawki będą głosowane albo w czwartek, bądź w piątek.

 

Jeżeli Senat RP wprowadzi zmiany do ustawy budżetowej, wówczas wróci ona z powrotem do Sejmu RP, aby posłowie mogli się pochylić nad poprawkami Senatu.

 

Warte obejrzenia

« Marzec 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica