Jesteś tutaj: HomeRegionPonad 2 tys. mieszkańców nadal bez prądu

Ponad 2 tys. mieszkańców nadal bez prądu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 19 sierpień 2017 10:18

Z szacunków operatora Enea (stan na piątek godzinę 18) bez prądu w powiatach: nakielskim, sępoleńskim, tucholskim i żnińskim nadal jest ok. 2.2 tys. odbiorców. Na chwilę obecną nie ma dokładnych szacunków, kiedy uda się zakończyć proces przywracania zasilania.

 

Po ubiegłotygodniowych nawałnicach bez prądu było według szacunków Enea ok. 85 tys. mieszkańców na tym terenie. Zdecydowanej większości mieszkańców udało się zatem przywrócić zasilanie. W naprawie infrastruktury pomagają pracownicy Enea z innych województw oraz wojsko

 

- Naprawy, których dokonujemy w sieci średniego napięcia, umożliwiają nam zdiagnozowanie kolejnych uszkodzeń w liniach niskiego napięcia. Zniszczenia, których dokonała nawałnica, występują zarówno w naszej sieci energetycznej, jak również sieci odbiorców. Przywracanie zasilania w naszej ocenie postępuje bardzo sprawnie, zważywszy na ogromne straty w infrastrukturze energetycznej jakie poczyniła natura, a może to nastąpić w momencie, kiedy względy bezpieczeństwa na to pozwolą – informuje nas Waldemar Olter, rzecznik prasowy Enea Operator.

 

Nie tylko Rytel

Media ogólnopolskie skupiają się głównie na Rytlu w województwie pomorskim, choć patrząc statystycznie na uszkodzone domy, bardziej ucierpiała chociażby gmina Sośno w powiecie sępoleńskim - Większość ogólnopolskich mediów w kontekście nawałnic żyje sytuacją w jednej miejscowości woj. pomorskiego. Fakt, że tragicznie doświadczonej, ale przecież skala zniszczeń jest ogromna i daleko wybiega ponad Rytel – wskazuje na potrzebę udzielenia pomocy również w naszym regionie poseł Łukasz Schreiber - Przykładem powiatu, który straszliwie ucierpiał i o którym można niewiele usłyszeć jest sępoleński. W mniej bądź bardziej dotkliwy sposób zostały dotknięty wszystkie cztery gminy tego jednego z najmniejszych powiatów w Polsce. Najgorsza sytuacja w gminie Sośno, ciężko także w Sępólnie Krajeńskim.


Premier odwiedzi poszkodowanych

Dzisiaj w powiecie tucholskim z poszkodowanymi w wyniku nawałnicy spotka się premier Beata Szydło i minister obrony narodowej Antoni Maciereiwicz.

 

Warte obejrzenia

« Październik 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31